wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gazeta.pl

Kulturalnie na pasie nadmorskim

Przykładem lat ubiegłych Straż Miejska będzie prowadziła wspólne działania w okresie sezonu letniego wraz z inspektorami Urzędu Morskiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że 1 lipca uruchomiony zostanie na terenie Wyspy Sobieszewskiej posterunek sezonowy Referatu VI Straży Miejskiej mieszczący się w siedzibie OSP Sobieszewo przy ulicy Turystycznej 28. W placówce służbę będzie pełnić 4 funkcjonariuszy w systemie zmianowym 12-godzinnym od 09:00 do 21:00 przez 7 dni w tygodniu.

Głównymi zadaniami wspólnych patroli w rejonie pasa nadmorskiego od granic miasta Sopotu do Świbna na Wyspie Sobieszewskiej, będzie przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom prawa. W latach ubiegłych najczęściej ujawniane były wykroczenia dotyczące m.in. niszczenia roślinności, wydm, rozpalania ognisk, biwakowania, a także handlu bez wymaganych zezwoleń.

Przypominamy, że popularne biwakowanie, czyli rozkładanie namiotu bądź rozpalanie ogniska na terenie plaży jest niezgodne z prawem. Takie działania są karane na podstawie zarządzenia porządkowego dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, które zakazuje takiej aktywności w pasie technicznym. Łamanie tej regulacji jest niezgodne z prawem i Straż Miejska może za takie działanie nałożyć grzywnę w postaci mandatu do 500 zł. Pas techniczny to plaża, wał wydmowy i pas terenu za wałem o szerokości do 200 metrów.

Należy również pamiętać, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska zabrania się wprowadzania zwierząt domowych na plaże i kąpieliska w okresie od dnia 1 maja do dnia 30 września (art. 26 ust. 1 pkt 4). Warto zwracać uwagę właścicielom psów, którzy lekceważą swoje obowiązki. Za spacer z czworonogiem po plaży w sezonie wypoczynkowym grozi mandat od 20 do 500 zł.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

GAK Plama: teatr dla dzieci

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl dla dzieci. „Jaś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *