niedziela , 16 czerwiec 2024

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata – utrudnienia w ruchu w Trójmieście

W czasie 15. halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce, które w piątek rozpoczną się w Sopocie, trzeba się liczyć z ograniczeniami w ruchu, zwłaszcza w okolicach Ergo Areny. Organizatorzy wyznaczyli jednak dodatkowe miejsca parkingowe.

Dojazd do Ergo Areny będzie możliwy Drogą Zieloną oraz ulicą Łokietka od strony Sopotu. Wjazd od ulicy Gospody, czyli od strony Gdańska, zostanie udostępniony tylko dla mieszkańców oraz pracowników firm i przychodni na podstawie identyfikatorów.

Dla zmotoryzowanych kibiców przeznaczono trzy parkingi, w tym dwa płatne – pierwszy, na 500 aut, znajduje się przy hali. Dodatkowych 300 miejsc postojowych przygotowano w Sopocie, niedaleko Ergo Areny wzdłuż ulicy Łokietka. Opłata za samochód osobowy wynosi 10, natomiast za autokar 30 złotych. Organizatorzy proszą o przygotowanie odliczonych kwot, co skróci czas pracy obsługi.

Z kolei darmowy parking na 200 pojazdów wyznaczono na lewym pasie ulicy Pomorskiej w Gdańsku. Dojście z tego miejsca na halę powinno zająć nie więcej niż kwadrans. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem infolinii +58 76 72 101, która w czasie trwania mistrzostw czynna jest w godzinach 8-18, natomiast w czwartek od 9 do 17.

W środę wieczorem sprzedano już ponad 90 procent z puli wynoszącej 22,5 tysiąca biletów. Wejściówki można nabywać nie tylko w internecie, ale także w kasie numer 3 Ergo Areny. W czwartek będzie ona czynna w godzinach 10-18, w piątek i sobotę 9-20, natomiast w niedzielę 12-18.

Ergo Arena zostanie otwarta godzinę przed każdą z pięciu sesji. W piątek sesja poranna rozpocznie się o 10, natomiast o 17 zaplanowano ceremonię otwarcia mistrzostw. W sobotę godzina porannej sesji pozostała bez zmian, z kolei popołudniową wyznaczono o 18. W niedzielę początek lekkoatletycznych zmagań zaplanowano o 15.
IMG_3474

W organizację 15. halowych mistrzostw świata zaangażowanych jest 600 wolontariuszy z kilkunastu krajów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy czuwa również kilkuset funkcjonariuszy policji z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego, którzy pełnią służbę na drogach dojazdowych, wokół Ergo Areny, na dworcach oraz w okolicach hoteli.

Źródło: PAP

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement