niedziela , 11 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. wp.pl

Lepkie ręce na skwerze

Operatorzy miejskich kamer nadal czujni i skuteczni! Tym razem pracownikom z Referatu Monitoringu Wizyjnego udało się zapobiec wyjątkowo zuchwałej kradzieży.

Był piątek, 10 października, około godz. 4:30. Jesienią to właściwie jeszcze środek nocy. Niektórzy wracają z imprez, inni szykują się już do pracy, ale na ulicach jeszcze pustki. Operatorzy monitoringu mimo to obserwują czy w mieście nie dochodzi do łamania prawa.

Pracownicy miejskiego monitoringu obserwując rejon skweru im. Polskich Harcerzy w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku zauważyli, że od kilku minut na jednej z ławek śpi mężczyzna. Nie byłoby w tym właściwie nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jeden z przechodniów postanowił usiąść obok niego i wyciągnąć kieszeni śpiącego jakiś przedmiot, a także przejrzeć co ma w plecaku. Po chwili pojawił się kolejny młody człowiek, który postanowił pomóc w tym procederze.

O powyższym zdarzeniu pracownicy Referatu Monitoringu natychmiast poinformowali dyżurnego pobliskiego komisariatu. Błyskawiczna akcja pracowników operatorów miejskich kamer oraz policji pozwoliła skutecznie udaremnić próbę kradzieży. W stosunku do sprawców zostaną wyciągnięte konsekwencje natury prawnej.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *