piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. wp.pl

Lepkie ręce na skwerze

Operatorzy miejskich kamer nadal czujni i skuteczni! Tym razem pracownikom z Referatu Monitoringu Wizyjnego udało się zapobiec wyjątkowo zuchwałej kradzieży.

Był piątek, 10 października, około godz. 4:30. Jesienią to właściwie jeszcze środek nocy. Niektórzy wracają z imprez, inni szykują się już do pracy, ale na ulicach jeszcze pustki. Operatorzy monitoringu mimo to obserwują czy w mieście nie dochodzi do łamania prawa.

Pracownicy miejskiego monitoringu obserwując rejon skweru im. Polskich Harcerzy w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku zauważyli, że od kilku minut na jednej z ławek śpi mężczyzna. Nie byłoby w tym właściwie nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jeden z przechodniów postanowił usiąść obok niego i wyciągnąć kieszeni śpiącego jakiś przedmiot, a także przejrzeć co ma w plecaku. Po chwili pojawił się kolejny młody człowiek, który postanowił pomóc w tym procederze.

O powyższym zdarzeniu pracownicy Referatu Monitoringu natychmiast poinformowali dyżurnego pobliskiego komisariatu. Błyskawiczna akcja pracowników operatorów miejskich kamer oraz policji pozwoliła skutecznie udaremnić próbę kradzieży. W stosunku do sprawców zostaną wyciągnięte konsekwencje natury prawnej.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *