previous arrow
next arrow
Slider
fot. gazeta.pl

Lisy na Zaspie problemem mieszkańców

W ostatnim czasie dostaliśmy dużo wiadomości dot. lisów, które grasują na Zaspie. Czytelnicy pisali, że zwierzęta nie boją się ludzi. Podchodzą blisko, atakują małe psy. Co zrobić gdy spotkamy lisa na swojej drodze?

Najwięcej lisów można spotkać przy peronie SKM, przy ul. Pilotów (od strony ogródków) oraz w okolicach dawnego pasa startowego. Problem pojawił się wtedy, gdy okazało się, że obecność ludzi nie płoszy drapieżników.

Zapytaliśmy Straż Miejską co zrobić gdy zobaczymy lisa grasującego w centrum miasta. Na nasze pytanie odpowiada Wojciech Siółkowski, młodszy inspektor ds. komunikacji społecznej:

Widząc na terenie miasta lisa lub inne dzikie zwierzę, które może stanowić zagrożenie dla mieszkańców, należy niezwłocznie zadzwonić na alarmowy numer straży miejskiej (986). Po rozmowie z osobą zgłaszającą problem, funkcjonariusz Stanowiska Kierowania Prewencją podejmuje decyzję jaki charakter będzie mieć interwencja. Zazwyczaj na miejsce zdarzenia wysłana jest współpracująca z miastem osoba, która zajmuje się dzikimi zwierzętami.

W żadnym wypadku nie należy zbliżać się do takiego czworonoga, próbować go płoszyć, drażnić, głaskać lub karmić. Regulamin postępowania z dzikimi zwierzętami na terenie miasta Gdańska (załącznik nr 1 do uchwały Nr V/52/06 Rady Miasta Gdańska z dnia 21 grudnia 2006 roku) zabrania dokarmiania dzikich zwierząt za wyjątkiem ptaków na terenach zurbanizowanych, jak również drażnienia zwierząt wolno żyjących przez szczucie i płoszenie (§4).

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

1 komentarz

  1. najlepiej jest się schować przed lisem i zacząć płakać bo on beks nie zjada 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *