previous arrow
next arrow
Slider

Lokalne spacery po Zaspie

Jak donosi portal gdansk.pl Instytut Kultury Miejskiej rozpoczyna szósty sezon letnich, bezpłatnych spacerów z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami. Już od poniedziałku, 20 czerwca, można zwiedzać Biskupią Górkę, Dolne Miasto, Nowy Port, a także… Zaspę!

Na gdansk.pl czytamy:

Zaspa, poleca się szczególnie między 27 czerwca a 8 lipca, kiedy to na rusztowaniach będziemy mogli zobaczyć artystów z Argentyny, Kolumbii, Włoch i Polski pracujących nad nowymi realizacjami Festiwalu Monumental Art.

Podczas spaceru poznajemy nie tylko murale, ale też historię i architekturę osiedla.

– W tym roku Zaspa obchodzi swoje 42 urodziny. Dziś, wnętrza zaspiańskich plastrów miodu wypełnia zieleń. Osiedla zachowało swój oryginalny plan urbanistyczny i jak dotąd uniknęło nadmiernego zagęszczenia. Dzieci w drodze do szkoły najczęściej pokonują jedną uliczkę o uspokojonym ruchu. Lokalizacja umożliwia wygodny transport do wszystkich części trójmiejskiej aglomeracji. Architekci projektujący Zaspę inspirowali się osiedlem le Mirail w Tuluzie, wg projektu greckiego architektka Georgesa Candilisa, ucznia Le Corbusiera – mówi Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik.

Pierwsza wycieczka odbędzie się we wtorek, 21 czerwca, o godz. 17.30. Kolejne zawsze we wtorki i czwartki o godz. 17.30 oraz w soboty o godz. 13.00. Start: pod Klubem Plama GAK, ul. Pilotów 11.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *