niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. mat. Straży Granicznej

„Mam dwie bomby!” czyli jak żartować nie należy

Życie to nie film, a Gdańsk to nie Las Vegas. Przekonał się o tym 22-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który w Gdańsku miał spędzić wieczór kawalerski. Zamiast na niezapomnianą zabawę w gronie przyjaciół, trafił do aresztu. Zatrzymano go na lotnisku bo udawał, że ma przy sobie bomby!

22-latek przyleciał 12 kwietnia z Warszawy do Gdańska samolotem rejsowym. Towarzyszyli mu przyjaciele. Mężczyźni – jak informuje straż graniczna – mieli w Gdańsku spędzić wieczór kawalerski. Zabawę prawdopodobnie rozpoczęli jeszcze przed odlotem, bo – jak się później okazało – u 22-latka stwierdzono ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystko przebiegało zgodnie z ich planem… do czasu.

Po wylądowaniu w Gdańsku skończyła się dobra zabawa. Kiedy w terminalu lotniska mężczyzna wyszedł ze strefy zastrzeżonej, spostrzegłszy patrol, podniósł ręce i krzyknął po angielsku: „Mam dwie bomby!”. Chciał zapewne rozbawić w ten sposób swoich przyjaciół. Zamiast tego zwrócił na siebie uwagę strażników granicznych, którzy natychmiast podeszli do mężczyzny. 22-latek zaczął tłumaczyć, że to był tylko żart. Tłumaczenia na nic się jednak zdały. Mężczyzna został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Założono mu kajdanki i zaprowadzono do pomieszczeń służbowych. Kilka godzin spędził w gdańskim Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych. Po wytrzeźwieniu został ukarany pięćsetzłotowym mandatem.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *