wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. My To Mamy

Mama, tata, dziecko i start! Trwają zapisy na wyścig wózków

Gdańsk będzie jednym z 50 polskich i czeskich miast, w których odbędą się Pierwsze Międzynarodowe Wyścigi Wózków w Chodzie. Potrzebni: mama, tata, dziecko i wózek. Rejestracja do zawodów kończy się 10 kwietnia.

– Wyścigi w Gdańsku odbędą się w Parku Reagana – mówi Sylwia Shrestha, prezes Fundacji „My To Mamy”, współorganizatora wyścigów wózków dziecięcych. – Wystartować będzie można w jednej z trzech kategorii: mama z wózkiem, tata z wózkiem i rodzina, czyli dwie osoby trzymające wózek. Wózki terenowe można wypożyczyć z naszej fundacji. Wyścigi będą polegały na szybkim marszu, a uczestnicy będą mieli do pokonania odległość stu kroków. Będą całkowicie bezpieczne dla maluchów znajdujących się w wózkach, bo na torze podczas chodu będą tylko trzy, cztery wózki. Każdemu ze startujących oznaczymy czas, wygrają najszybsi.

Zawody odbędą się 10 kwietnia 2016 roku w 11 polskich i 39 czeskich miastach, trwać będą od godz. 14.00 do 17.00. Oprócz wyścigów organizatorzy, czyli Stowarzyszenie BuggyGym skupiające rodziców małych dzieci i Fundacja „My To Mamy” z Gdańska, przygotowali wiele innych atrakcji i niespodzianek również dla starszych pociech. Wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” jest uroczystym otwarciem akcji „Mama w ruchu”  która potrwa od 10 kwietnia do 10 maja 2016 roku.

Cel jest jeden – wyciągnąć rodziców z domu, zaktywizować, pokazać, że dziecko nie przeszkadza w aktywnym życiu, wycieczkach plenerowych, zajęciach fitness.

Fundację „My To Mamy” założyły ponad dwa lata temu cztery młode mamy z Gdańska. Cel – stworzenie grupy  wsparcia dla matek z małymi dziećmi, aktywizacja i wspólne działania w wielu sferach życia: zawodowej, artystycznej, emocjonalnej. Fundacja organizuje m.in. w każdą środę – bez względu na pogodę – spacery po Parku Oruńskim z dziećmi, szkolenia i warsztaty dla mam, spotkania ze specjalistami: trenerami sportowymi, specjalistami dietetyki, psychologii, refleksologii, prawa.

– Działając w fundacji, przekonałyśmy się, że nie jest łatwo zachęcić mamę do wyjścia z domu – dodaje Sylwia Shrestha. – Zawsze znajdzie kilkanaście powodów, dla których nie może tego zrobić. Ale gdy już trafi na nasze zajęcia, zostaje z nami. Nasze akcje to nie tylko ruch, sport, fajna zabawa, ale też budowanie wsparcia dla młodych mam. Gdańsk to metropolia napływowa, wiele młodych kobiet jest tu bez rodzin, nie pomoże im babcia czy ciocia, dlatego takie kontakty rówieśniczek są im bardzo potrzebne. „Nasze” mamy zaprzyjaźniają się i spotykają też poza zajęciami.

Na Pierwsze Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie można zarejestrować się przez stronęStowarzyszenia BuggyGym lub Fundacji „My To Mamy” do 10 kwietnia 2016 roku.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *