poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Metoda „na wnuczka” nie przejdzie

Funkcjonariusze z Referatu III podczas spotkania „Bezpieczny Senior” informowali o niebezpieczeństwach z jakimi mogą spotkać się osoby starsze.

Środki masowego przekazu regularnie donoszą o oszustwach, których ofiarami padają osoby starsze zbyt łatwo ufające swoim rozmówcom podającym się za dalekich krewnych. Owi „krewni” często okazują się zwykłymi oszustami, którzy zamierzają wykorzystać łatwowierność seniorów i pozbawić ich oszczędności całego życia. Strażnicy z Referatu III postanowili przyłączyć się do działań mających zdecydowania ukrócić ten proceder.

W dniu 26 lutego o godzinie 17:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej wzięli udział w społecznej debacie „Bezpieczny Senior”. Spotkanie zostało zorganizowane przez IV Komisariat Policji w Gdańsku i odbyło się w Zespole Szkół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku przy ul. VII Dwór 6.

W debacie – prócz służb mundurowych – brali udział pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, oraz Spółdzielni Mieszkaniowej VII Dwór. Poza oszustwami „na wnuczka” czy metod jakimi posługują się nieuczciwi sprzedawcy przybliżono zebranym prowadzone przez Straż Miejską działania profilaktyczne oraz prewencyjne.

źródło: Straż Miejska Gdańsk

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *