wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Mieszkańcy przeciwko bezdomnemu zagrażającemu naszemu bezpieczeństwu

Wiadomość do Agnieszki Wierzbickiej, Przewodniczącej Rady Dzielnicy Zaspa-Młyniec:

Szanowni Państwo,

w piątek 21.10.2016r o godzinie 19:00 przy ul. Pilotów 8 przed klatką H zorganizowałam zebranie mieszkańców bloku 8 i 10. Dotyczyło ono wieloletniego problemu z bezdomnym, który notorycznie zanieczyszcza klatki schodowe oraz atakuje kobiety i dzieci.
Ponieważ dotychczasowe próby rozwiązania problemu (zgłoszenia na Straż Miejską, Policję, zgłoszenia do SM Młyniec) nie przyniosły rezultatów, wspólnie z mieszkańcami postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Wszyscy mamy dość oglądania się za siebie, dość bania się o swoje dzieci czy wnuki.

Nie zgadzamy się na to by nasze domy były wychodkiem, noclegownią i jadłodajnią dla bezdomnych. Pan Jan Z. ps. „Rumun” od wielu lat terroryzuje okolicę. Niejednokrotnie atakował kobiety i dzieci, gdyż zdaje sobie sprawę, że się go boją. Ostatnio chodził z nożem i groził przechodniom. Wielokrotnie był widywany nago lub jak załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne centralnie na chodniku przed naszymi klatkami i na klatkach schodowych. Jest to osoba chora psychicznie, która powinna być leczona.
W związku z tym postanowiliśmy wspólnie z mieszkańcami, że musimy zebrać podpisy pod wnioskiem do uprawnionych w tej kwestii instytucji o skierowanie Jana Z. na przymusowe leczenie.

W dniu 24.10 kontaktowałam się z przedstawicielem Sekcji ds Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz dzielnicowym sierż. Michałem Klawikowskim i podjęliśmy pierwsze działania w tej kwestii. Przedstawiciel MOPRu i dzielnicowy ustalą status prawny Jana Z. i sprawdzą jakie dotychczas były przeciwko niemu zarzuty i postanowienia.

O wszystkim będę informowana i będę przekazywała te informacje mieszkańcom.

Rozmawiałam również z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Młyniec Piotrem Drewsem odnośnie wsparcia naszej akcji. Spółdzielnia przychyla się do naszej inicjatywy i proponuje spotkanie w celu omówienia działań i strategii.

W ciągu najbliższych dni będziemy chodzili po mieszkaniach naszej dzielnicy i zbierali podpisy pod petycją zgłoszenia Jana Z. na przymusowe leczenie.
Podpisy będzie można składać również w siedzibie Rady Dzielnicy podczas wtorkowych dyżurów. Wszystkich gorąco proszę o wspieranie tej akcji. Osoby, których problem bezpośrednio dotyczy lub były pokrzywdzone przez bezdomnego proszę o zgłaszanie również chęci wystąpienia w charakterze świadka w sądzie, w przypadku rozprawy. Nie możemy być obojętni.

W tym tygodniu pojawi się również informacja na klatkach o naszej akcji oraz gdzie można składać podpisy. Wszelkie informacje, uwagi i pytania można kierować do mnie do siedziby Rady Dzielnicy lub pozostawić w portierni XV LO.

Wkrótce zostanie zorganizowane spotkanie mieszkańców z przedstawicielami MOPRu, Policji, Straży Miejskiej, Spółdzielni Młyniec oraz Rady Dzielnicy. Na spotkanie zostanie zaproszony także prawnik. Zostaną wówczas przedstawione wszystkie możliwości i dotychczasowe ustalenia w tej sprawie.

Jeszcze raz proszę wszystkich o aktywny udział w tej akcji, bo od nas zależy czy doprowadzimy sprawę do końca. W grupie siła. Wszyscy mamy prawo czuć się bezpiecznie i komfortowo w naszych domach, a nie zatykać nos i oglądać się za siebie wchodząc do klatek. Dość! Musimy działać!

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Wierzbicka
mieszkanka bloku Pilotów 8
oraz
Przewodnicząca Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

2 komentarze

  1. „Rumun” – jeśli to ta osoba o której myśle to znana jest na dzielnicy z ksywy „Despero” ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *