piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Mikołajkowe słuchanie na Zaspie

Wybraliśmy 3 płyty, które naszym zdaniem w 100% sprawdzą się w roli prezentów mikołajkowych. Wybór nie był łatwy, ale okazało się, że jesteśmy wierni brytyjskiemu rynkowi muzycznemu. W Polsce płyty ukazały się dzięki Sony Music.

_DSC1705Susan Boyle zasłynęła na całym świecie dzięki występowi w brytyjskiej edycji programu Mam Talent. Jej niepowtarzalne i wzruszające wykonanie utworu z „Nędzników” poruszyło miliony serc. Dzisiaj w ręce słuchaczy trafia album „Hope”. Ciepły, wzruszający, a zarazem delikatny. Na płycie znalazło się 10 popularnych utworów, stanowiących klasykę muzyki pop, m.in.: „Imagine” (John Lenon),, „Wish You Were Here” (Pink Floyd) czy „Bridge Over Troubled Water“ (Simon & Garfunkel), których nowe, niepowtarzalnej interpretacji podjęła się Susan. Boyle zasługuje na 5 z dużym plusem!

_DSC1709Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w historii, stojąca za takimi hitami jak ‘Diamons Are Forever’ czy ‘Goldfinger’ Shirley Bassey (a właściwie Dama Shirley Bassey, bo taki honorowy tytuł otrzymała w 1999 roku) powraca na scenę z nową, pierwszą od 5 lat płytą studyjną ‘Hello Like Before’. Nagrywany w słynnych studiach Abbey Road w Londynie z producentem i dyrygentem Stuartem Barrem, ‘Hello Like Before’ to wybór najważniejszych piosenek XX wieku, które Shirley pragnęła zaprezentować w swojej interpretacji. Dodając do nich smaczków, jakie tylko ona potrafi nadać swoim charakterystycznym wokalem. Podróż po muzycznych dekadach zahacza o tak słynne utwory jak ‘Englishman In New York’ Stinga, ‘Wild Is The Wind’ Niny Simone, ‘Hey Jude’ The Beatles (na wersji deluxe) czy ‘It Was A Very Good Year’ znanego z wykonania Franka Sinatry. Spektrum tej płyty obejmuje różne kompozycje, ale wszystkie niezwykle ważne dla Shirley. Zabawne i teatralnie poważne, epickie i emocjonalne Jak na przykład kompozycja ‘MacArthur Park’, której nagrywanie szło wyjątkowo opornie. “Rozklejałam się za każdym razem, kiedy podchodziłam do jej śpiewania. Myśleliśmy, że nigdy jej nie skończymy. Mam nadzieje, że Wam też zakręci się łezka w oku podczas jej słuchania.”

_DSC1710Ostatnią naszą propozycją jest absolutnie fantastyczny i energetyczny Olly Murs. Mniej więcej rok temu wszyscy nucili „Dear Darlin”. Dzisiaj wokalista powraca z nową dawką swojej muzyki prezentuje album „Never Been Better”. Wśród gości znaleźli się – Travie McCoy z Gym Class Heroes, Demi Lovato (‘Up’), Ryan Tedder (‘Seasons’) i słynny brytyjski wokalista/gitarzysta Paul Weller (‘Let Me In’). Pierwszym singlem z płyty jest numer „Wrapped Up” z gościnnym udziałem wspomnianego Travie McCoya (Gym Class Heroes). Olly – nie tyko w tytule płyty – twierdzi, że nigdy nie czuł się lepiej.

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *