Mobilna pracownia tabletowa w IV LO

DSC_1010IV liceum Ogólnokształcące w Gdańsku w Nowym Porcie w dniu 03 lutego 2017 r. wzbogaciło się o mobilną pracownię tabletową w kwocie 22 tys. zł.

Z inicjatywy radnej Miasta Gdańska Beaty Dunajewskiej i w ślad za Szkołą Podstawową nr 69 w Gdańsku, i dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły, uczniowie czwórki otrzymali prezent od Oddziału Wybrzeże EDF Polska.

Sponsorowi dziękowali uczniowie, dyrektor, ale także Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej · Pan Piotr Kowalczuk, który podkreślił ogromne zaangażowanie Elektrociepłowni Gdańskiej w wyposażenie już drugiej placówki, w pracownię tabletową.

Elektrociepłownia Gdańska to partner, a zarazem sąsiad, z którym szkoła nawiązała współpracę dydaktyczną. W swoich działaniach przywiązuje dużą wagę do nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie ochrony środowiska ale także angażuje się w sprawy lokalnej społeczności.

Pracownia mobilna, którą szkoła pozyska składa się:

  1. 30 szt. tabletów przeznaczonych dla uczniów,
  2. 2 szt. tabletów przeznaczonych dla nauczycieli do zarządzania pracownią mobilną,
  3. 1 szt. przenośnej szafy na tablety z możliwością ładowania.

Dzięki hojności sponsora szkoła może poszczycić się nowoczesną mobilną pracownią. Jest to zmodernizowana forma klasycznych pracowni komputerowych. Dzięki postępowi technologicznemu możliwe jest zminiaturyzowanie całej pracowni i wykorzystaniu jej przez wielu nauczycieli.

Dzięki otrzymanym urządzeniom szkoła, w której funkcjonują klasy pod patronatem służb mundurowych, będzie realizować zajęcia w sposób interaktywny z wykorzystaniem najnowszych technologii. Takie rozwiązanie to nowoczesne podejście do metod nauczania,
młodzież licealna jest zachęcana do wykorzystywania i poszukiwania wiadomości
z różnych źródeł. Nowoczesne technologie to przyszłość, od której nie może się odwracać nowoczesna szkoła.

Jak zauważyła Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Elżbieta Januszewska:          „ Współczesna szkoła nie może obyć się bez nowoczesnych technologii. Naszym celem  jest kształcić młodzież na ludzi kreatywnych, otwartych umiejących odnaleźć się w szybko zmieniającym się świecie. Wyszukiwanie, selekcjonowanie informacji, technologie informatyczne są w tym umiejętnościami niezbędnymi. Jesteśmy niezwykle wdzięczni naszemu sponsorowi Oddziałowi Wybrzeże EDF Polska, a zwłaszcza dyrektorowi oddziału panu Henrykowi Dworakowskiemu za tak cenny prezent, który w sposób zdecydowany wpłynie na atrakcyjność i innowacyjność zajęć. Fakt, że przekazana nam pracownia jest mobilna pozwoli na wykorzystanie jej na wielu przedmiotach, przez różnych nauczycieli.”

Sami uczniowie twierdzą, że pracownia tabletowa stanie się dodatkową motywacją do nauki. Cieszą się z możliwości wykorzystywania nowych technologii, szczególnie na trudnych przedmiotach przyrodniczych.

W uroczystości przekazania pracowni połączonej z lekcją fizyki z wykorzystanie tabletów, którą przeprowadziła mgr Krystyna Patalon w klasie policyjnej 1B, gościnnie , ale czynnie uczestniczyli :zastępca Prezydenta Miasta Gdańsk –  Piotr Kowalczuk, Radna Miasta Gdańska –  Beata Dunajewska, przedstawiciele EDF Oddział Wybrzeże Polska – dyrektor oddziału  Henryk Dworakowski, dyrektor departamentu handlu Elżbieta Kowalewska, główny specjalista ds. komunikacji  Katarzyna Dudzin oraz dyrektorzy sąsiednich szkół.

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement