poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Msza kanonizacyjna Jana Pawła II - 27 kweitnia 2014

Msza dziękczynna na gdańskiej Zaspie z okazji kanonizacji Jana Pawła II

W niedzielę, 27 kwietnia o godzinie 19:00 w Kościele p.w. Opatrzności Bożej w Gdańsku przy al. Jana Pawła II odbyła się msza celebrowana przez Arcybiskupa Seniora Tadeusza Gocłowskiego z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II.

Na tę chwilę czekali wszyscy Polacy. Kanonizacja Jana Pawła II to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w kościele katolickim.

W dzisiejszej, wyjątkowej mszy wzięło udział wielu parafian, a rozpoczęła się ona ukochaną pieśnią Karola Wojtyły „Barka”. Po krótkim powitaniu arcybiskupa seniora Tadeusza Gocłowskiego odsłonięto wykonaną w srebrze płaskorzeźbę św. Jana Pawła II.
Zawisła ona w prezbiterium górnego kościoła.

Ta ważna msza odbyła się w równie ważnym miejscu o czym wspomniał arcybiskup Gocłowski. Bowiem w 1987 roku właśnie na Zaspie odbyła się msza podczas pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Na cześć tego spotkania z wiernymi wybudowano kościół, w którym dzisiaj celebrowano kanonizację papieża Polaka.

Podczas mszy można było zobaczyć tron, na którym zasiadał Jan Paweł II. Dzisiaj to ważne miejsce zajął arcybiskup Gocłowski, który dopiero wczoraj powrócił z Rzymu.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *