previous arrow
next arrow
Slider

Muzyczne jodowanie w Parku Haffnera w Brzeźnie

Już piąty rok z rzędu Projektornia GAK organizuje w Parku im. J. G. Haffnera w Brzeźnie „Jodowanie”. Zapraszamy na plenerowe koncerty nawiązujące do tradycji koncertów muzyki klasycznej, które odbywały się w tym miejscu w XIX wieku.

Do tej pory swoje koncerty zagrali m.in.: Kobiety, Different, Meadow Quartet i Almost Jazz Group. W ubiegłym roku po raz pierwszy zagrały także zespoły studentów i studentek Akademii Muzycznej w Gdańsku: Confusion Project, Funk U oraz Funkloopy. Koncertom towarzyszyły pokazy filmów (w 2011 i 2013 roku) oraz oprowadzanie z lokalną przewodniczką (w 2012 roku).

W tym roku w ramach muzycznego jodowania wystąpią zespoły związane z Akademią Muzyczną w Gdańsku:

9. sierpnia (sobota)

18.00 – Szfunk

19.15 – Kamil Piotrowicz Quintet

 

10. sierpnia (niedziela)

18.00 – Tomasz Chyła Quintet

19.15 – Alicja Serowik Quintet

 

Miejsce:  kolumnada w Parku im. J. G. Haffnera

Wstęp wolny!

 

O WYKONAWCACH:

Zespół Szfunk został powołany w jednym celu: aby ludzie zatracili się w euforii disco. Radość, taniec, pozytywne wibracje – tak wyglądają ich koncerty. W dobie agresywnej, klubowej muzyki proponujemy powrót do lat siedemdziesiątych, do ery, w której narodziło się disco. Żywe instrumenty, gorące emocje – oto Szfunk.

Skład:

Justyna Tucka – wokal

Ignacy Gajewski – wibrafon

Kacperek Gajewski – gitara

Tomek Sadecki- bas

Piotr Brajewski – perkusja

 

Kamil Piotrowicz Quintet to formacja jazzowa założona na początku 2014 roku w Gdańsku. W skład zespołu wchodzi pięciu muzyków. Grupa występuje z własnym, autorskim materiałem – kompozycjami Kamila Piotrowicza. Zdobywcy Pierwszego Miejsca na XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni – Ucho 2014.

Skład:

Kamil Piotrowicz – piano

Emil Miszk – trąbka

Piotr Chęcki – saksofon

Michał Bąk – kontrabas

Sławek Koryzno – perkusja

 

Alicja Serowik Quintet

Alicja Serowik to wokalistka jazzowa pochodząca z Podlasia. Wierna standardom jazzowym – wykonuje je najchętniej i najczęściej. Współpracowała z wieloma uznanymi muzykami (m.in. Cezary Paciorek, Maciej Sikała), z zespołem Piosenka Anatomiczna Małgorzaty Ciepłuch, a także z licznymi big-bandami.

Ma na swoim koncie udział w spektaklu „(g)DZIE-CI FACECI” na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, koncertach w ramach cyklu „Ja(z)Zaśpiewam” w Akademii Muzycznej w Gdańsku, Festiwalu Jazz Jantar 2012 w Klubie Żak w Gdańsku, Ladies’ Jazz Festival 2013 w Gdyni.

Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów wokalnych, m.in. III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek Jacka Cygana (Grand Prix i Nagroda Publiczności) i XI Ogólnopolskiego Festiwalu „Sing, Jazz, Blues” w Białymstoku (I nagroda).

Skład:

Alicja Serowik – wokal

Adam Pietrzak – piano

Michał Jan Ciesielski – saksofon

Krzysztof Słomkowski – kontrabas

Adam Golicki – perkusja

 

Tomasz Chyła Quintet to zespół założony przez młodego trójmiejskiego skrzypka, studenta kierunku instrumentalistyki jazzowej w  Akademii Muzycznej w Gdańsku, który swą grą podąża muzycznymi drogami wyznaczonymi przez guru jazzowej wiolinistyki  Zbigniewa Seiferta.  Zespół ma na swoim koncie I miejsce zdobyte na międzynarodowym konkursie jazowym, Europejskie Integracje Muzyczne – Żyrardów 2013 oraz udział w VI Azoty Jazz Festiwal w Tarnowie.

Skład:

Tomasz Chyła – skrzypce

Piotr Chęcki – saksofon

Kamil Piotrowicz – piano

Konrad Żołnierek – bas

Tomasz Koper – perkusja

Organizator: Projektornia GAK

Partner: Akademia Muzyczna w Gdańsku

 

Źródło: gdansk.pl (autor Michał Piotrowski)

About Marcin

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *