niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Mycie włosów obowiązkowe!

14Lśniące i zdrowie włosy to marzenie wszystkich kobiet. Ładny wygląd mają nie tylko włosy bez odrostu, ale przede wszystkim włosy czyste. Do podstawowej pielęgnacji włosów używamy szampon. Nazwa szampon pochodzi z języka indiańskiego od słowa „shampoo” i znaczy tyle samo, co masować. Z czasem znaczenie to rozszerzyło się do pojęcia umyć włosy.

Głównym przeznaczeniem szamponu jest usunięcie z włosów łoju, brudu, lakierów, pianek itp. Ale nie tylko. Dzisiejsze szampony są tak „inteligentne” , że leczą, odżywiają, pogrubiają, nadają lekkości, pomagają podkreślić ich skręt, nie pomijając oczywiście podstawowej ich funkcji, czyli mycia.

Wiemy już, że włosy trzeba myć! 🙂 Jaki więc wybrać dla siebie szampon?

Kiedy włosy szybko się przetłuszczają, wybieramy szampon , który będzie regulował wydzielanie łoju. Włosy tłuste u nasady, a suche na końcach również potrzebują takiego samego szamponu, ale na długości i końce użyjemy maski silnie nawilżającej.

Gdy farbujemy włosy, zastosujemy szampon właśnie do takich przeznaczony. Nada on połysk, poprawi zmęczoną strukturę a co najważniejsze podtrzyma kolor.

Włosy suche, uwrażliwione potrzebują produktu który myjąc odżywi, uzupełni ubytki w strukturze włosa oraz nada im blasku.

Loki potraktujmy szamponem do włosów kręconych. Podrasuje on nam skręt, doda sprężystości oraz nawilży suche końce włosów co spowoduje, że nie będę się elektryzowały i puszyły.

Latem koniecznie używajmy szamponów z filtrami UV, zabezpieczą i ochronią one nasze włosy przed szkodliwym działaniem słońca, wysokiej temperatury a także wody morskiej.

Natomiast gdy mamy problem z wypadaniem włosów pamiętajmy, że sam szampon do włosów wypadających nie rozwiąże nam sprawy. Trzeba zdiagnozować przyczynę i do cudownego środka myjącego włączyć ampułki, które będziemy wcierać w skórę głowy, a nawet zmienić dietę, styl życia bądź wyeliminować stres.

A dla leniwych… suchy szampon 🙂 Polecam ten wynalazek na wyjazdy lub w trakcie choroby. Wystarczy spryskać nim włosy u nasady, chwilę odczekać, rozczesać włosy i gotowe! W kilka chwil wchłonie nadmiar serum i odświeży nam fryzurę. Jednak nie powinien zastąpić klasycznego szamponu.

Szampony dla mężczyzn dla odmiany nie zawierają w tak dużej ilości składników pielęgnacyjno-odżywczych, bo ich włosy zwyczajnie tego nie potrzebują. Często natomiast zawierają mentol, który reguluje wydzielanie serum i ma korzystny wpływ na prawidłowe pH męskiej skóry głowy. Jego atutem na pewno jest energetyzujący, świeży zapach, co może mieć pozytywny wpływ na płeć przeciwną 🙂 Dodatkowo stymulują mikrocyrkulację skóry głowy, nawilżają włosy i eliminują łupież. Aby dobrać idealny szampon dla mężczyzny należy też zwrócić uwagę na problem, który ma być wyeliminowany: łupież, przetłuszczanie się czy wypadanie włosów.

Stanowczo omijajmy i to szerokim łukiem szampony typu 2 w 1. Mogą one powodować wysuszenie skóry, łupież a także przetłuszczanie a nawet łamanie włosów.

Jednak rzeczą najistotniejszą jest to, aby szampon, jaki by on nie był, dokładnie wypłukiwać z włosów. Źle spłukany szampon jest w 90% przyczyną łupieżu!!!

Nie masz pewności jak wybrać kosmetyk dla siebie, zapytaj o to fryzjera 🙂

Ilona Krzyżanowska

SZTUKA CZESANIA IKONA
609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *