wtorek , 3 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Najbliższy weekend koniecznie z gdańskim zoo!

4 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Świętować będzie także, jak co roku, gdańskie zoo. Dla wszystkich miłośników zwierząt egzotycznych, krajowych i tych udomowionych, ogród zoologiczny przygotował tego dnia niecodzienne atrakcje. Ale w gdańskim zoo dużo dziać będzie się tu także w sobotę, 3 października – tego dnia zainaugurowany zostanie tu nowy szlak turystyczny, którego głównym bohaterem będzie mały lew.

Na tropie gdańskich lwów…

Nowy szlak turystyczny zainauguruje Gdańska Organizacja Turystyczna. Przy najbardziej znanych gdańskich lokalizacjach pojawią się figurki lwa, które dzięki specjalnej aplikacji mobilnej opowiedzą nam historie związane z Gdańskiem. Każda figurka będzie mierzyć około 50 cm i zostanie wykonana z brązu. Lewki będą miały różne pozy, a wygląd każdego z nich będzie nawiązywał do miejsca, w którym się znajduje. Z czasem lwiątek będzie przybywać. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę (3 października) stanie właśnie w ZOO. Na gości zoo czekać też będzie inna „mała niespodzianka”.

Świętujemy dzień zwierząt

Dzień później (4 października) w gdańskim zoo świętować będziemy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji na gości zoo czekać będzie mnóstwo niecodziennych atrakcji. W programie m.in.: pokaz karmienia i treningu medycznego fok, konkursy, zabawy, prezentacje multimedialne, zagadki i quizy zoologiczne oraz wiele innych niespodzianek dla młodszych i starszych. – By nie uzależniać powodzenia naszych gdańskich obchodów Dnia Zwierząt od kapryśnej jesiennej aury, część atrakcji odbędzie się w sali dydaktycznej budynku administracji i dyrekcji, tuż obok Małego Zoo i foczego basenu – mówi Grażyna Naczyk z gdańskiego zoo. – Ponadto tego dnia nasi goście będą mieli możliwość spotkania „oko w oko” z różnymi mieszkańcami naszego ogrodu. Rozpoczynamy o godzinie 11.00 pokazem karmienia i treningu medycznego fok. Do godziny 14.00 działać będą także różnorodne punkty edukacyjne: „Cudze chwalicie swego nie znacie” – czyli sekrety polskich ssaków, „Gadzie sprawy”, „Przystanek Afryka”. Odwiedzić będzie można także Małe Zoo i jego urokliwych lokatorów, gdzie nie tylko z bliska obejrzeć można zwierzaki, ale także pogłaskać je, przytulić, a nawet uczesać i nakarmić – dodaje Naczyk.

Światowy Dzień Zwierząt to coroczna akcja zrzeszająca wszystkich miłośników zwierząt. Data ta nie została wybrana przypadkowo, bowiem w tym dniu obchodzimy święto Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w roku 1993. – W tym dniu powinniśmy zwrócić większą niż zwykle uwagę na otaczający nas świat zwierząt, zarówno tych żyjących w środowisku naturalnym, jak i naszych domowych ulubieńców – zaznacza Grażyna Naczyk.

Screenshot_2

gdansk.pl

Zobacz również

KOREKTA DAT – AWANTURA W CHIOGGI – premiera!

W sobotę, 7 sierpnia o godzinie 21.00 na Scenie Letniej odbędzie się premiera AWANTURY W …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *