wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. moto3m.pl

Najechał na stopę pieszego

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego na ul. Radarowej zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Okazało się, że gdańszczanin wsiadł za kierownicę auta, pomimo iż ciążył na nim aktywny zakaz sądowy, który obowiązywał go jeszcze przez tydzień. Ponadto 33-latek został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

Wczoraj o godz. 19:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na parkingu przy ul. Radarowej w Gdańsku. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam ustalili, że 33-letni kierujący renault escape jadąc po parkingu przy posesji na ul. Radarowej, w trakcie manewru omijania najechał na stopę pieszego.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że na 33-letnim sprawcy kolizji ciąży sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 13.10.2010 roku do 13.08.2017 roku. Pomimo, że do końca zakazu mężczyzna miał jeszcze tydzień, to zdecydował się go złamać. Policjanci zatrzymali 33-latka i doprowadzili na komisariat Policji celem wykonania z nim dalszych czynności. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli na sprawcę mandat karny za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

Za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *