wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.moto3m.pl

Napadł na 26-latkę i… ukradł jej 2 paczki rodzynek

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 28-letniego sprawcę rozboju. Pod koniec 2015 roku gdańszczanin napadł na 26-latkę, przewrócił ją na ziemię i zabrał 2 paczki rodzynek o łącznej wartości 6 zł. Sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec 2015 roku policjanci z komisariatu III zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w godzinach wieczornych na jednej z ulic Wrzeszcza. Zamaskowany mężczyzna zaatakował wtedy 26-latkę, przewrócił ją na ziemię i zabrał 2 paczki rodzynek o wartości 6 zł, które miała w siatce. Po całym zdarzeniu uciekł on z miejsca zdarzenia.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Pomimo przeprowadzonych wielu czynności sprawcy nie udało się ustalić i sprawę umorzono z powodu jego niewykrycia. To jednak nie oznaczało końca pracy dla kryminalnych z komendy miejskiej. Oni cały czas operacyjnie pracowali nad tą sprawą, a wynikiem ich działań było zatrzymanie w minionym tygodniu sprawcy tego rozboju. 28-latek na widok mundurowych nie krył zaskoczenia. Zaraz po zatrzymaniu trafił on do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów 28-latek usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju, przesłuchał go prokurator i zastosował wobec niego dozór Policji oraz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Sprawca w przeszłości był notowany za kradzież z włamaniem i znęcanie się. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *