wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Niebezpieczeństwa na Zaspie

Dzięki uczniom Gimnazjum nr 16 powstała mapa Gdańska, na której zaznaczono niebezpieczne miejsca w mieście.

Realizacja projektu była możliwa dzięki Straży Miejskiej w Gdańsku, która od kilku lat współpracuje z europejskimi instytucjami w ramach Komisji Bezpieczeństwa Lokalnego Związku Miast Bałtyckich (UBC, Commission on Local Safety). Wspólne działania przynoszą wymierne korzyści dla gdańskiej młodzieży. W tym wypadku mowa o międzynarodowym konkursie „Safe & Cool”, ogłoszonym w 2012 roku, którego tematem było bezpieczeństwo. Uczniowie Gimnazjum nr 16 mieszczącego się przy ul. Burzyńskiego 10 na gdańskiej Zaspie zwyciężyli w pierwszej edycji konkursu i zdobyli nagrodę: 2000 euro dla swojej szkoły.

Nagrodzony w konkursie projekt stał się dla uczniów podstawą do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa w Gdańsku. Wiosną 2013 r. na godzinach wychowawczych zajęli się oni stworzeniem mapy miejsc niebezpiecznych, która obejmuje drogę do i ze szkoły. Zaznaczono na niej:

– miejsca słabo oświetlone,

– niebezpieczne przejścia dla pieszych,

– miejsca, gdzie ktoś zaczepiał uczniów albo gdzie poczuli się zagrożeni,

– punkty, w których często zbierają się agresywne grupy.

Dodajmy, że stworzona mapa – przydatna podczas planowania działań prewencyjnych i profilaktycznych – została przekazana odpowiednim służbom, w tym Policji i Straży Miejskiej w Gdańsku.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

GAK Plama: teatr dla dzieci

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl dla dzieci. „Jaś …

2 komentarze

  1. Można gdzieś tą mapę zobaczyć?

    • Łukasz, w pełnej wersji, w internecie niestety nie. Otrzymały ją służby takie jak Policja czy Straż Miejska. Jeśli uda nam się gdzieś ją zdobyć, to zamieścimy ją na naszym portalu.

      Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *