previous arrow
next arrow
Slider
fot. biegowyswiat.pl

Nocny Azymut na Zaspie

Już w czwartek 11 grudnia 2014 rusza 3 etap cyklu Nocny Azymut. Sprinterskich biegów na orientację organizowanych przez UKS “Azymut 45” Gdynia, które są dobrą okazją do rozpoczęcia swojej przygody z tą dyscypliną sportową, jak i sprawdzeniem już swoich umiejętności. Tym razem areną zmagań będzie Osiedle Młyniec na Gdańskiej Zaspie.

Jak podają Organizatorzy – „Nocny Azymut to seria miejskich biegów na orientację, które zostaną zorganizowane na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni. Zawody będą się odbywać w jeden z czwartków każdego miesiąca, od listopada do kwietnia. Za każdym razem przygotujemy trasy, różniące się pod względem długości i trudności technicznej. Każdy, od kompletnie początkujących, po wieloletnich pasjonatów orienteeringu, znajdzie u nas coś dla siebie! Pierwsi zawodnicy zawsze będą ruszać na trasę dopiero o godzinie 19:00, tak aby umożliwić uczestnictwo nawet osobom pracującym do późna.”

Trasy
A – Płotka – długość ok. 1 km – bardzo łatwa
B – Pstrąg – długość ok. 2,0 km – łatwa
C – Pirania – długość ok. 3,0 km – wymagająca
D – Rekin – długość ok. 4,0 km – skomplikowana
Długość tras podana jest w linii prostej. Rzeczywista odległość jaką pokona zawodnik będzie dłuższa ze względu na obieganie przeszkód terenowych (np. budynków).

Teren:
Terenem zawodów jest Osiedle Młyniec w Gdańsku. Przebieżność i widoczność bardzo dobra. Zaleca się start w płaskim obuwiu, do biegania na asfalcie. Na osiedlowych ulicach ruch samochodowy jest niewielki, jednak należy zachować szczególną ostrożność i poszanowanie zasad poruszania się na drogach i w ich pobliżu.

Zgłoszenia:
– Zgłoszenie poprzez email nocnyazymut@gmail.com do godziny 20:00 dnia 09.12.2014. W mailu proszę podać: imię, nazwisko, nazwę klubu (opcjonalnie), nr chipa lub wyrażenie chęci wypożyczenia go, rodzaj trasy (do wyboru Płotka, Pstrąg, Pirania, Rekin), rodzaj płatności (przelew lub w biurze zawodów gotówką).
– Zgłoszenie w biurze zawodów w godzinach 18.00 – 18:40 w dniu zawodów i dokonanie płatności.

Wpisowe:
– przy zgłoszeniu internetowym: do 18 roku życia – 5 zł, po 18 roku życia – 10 zł. Płatne na konto klubu UKS „Azymut 45” Gdynia: 61 1090 1102 0000 0001 1522 1619 – w tym wypadku konieczne jest przedstawienie w Biurze Zawodów wydrukowanego dowodu płatności.
– przy zgłoszeniu w centrum zawodów, w dniu zawodów: do 18 roku życia – 10 zł, po 18 roku życia – 20 zł

Program zawodów 11.12.2014 r.
18:00 – 18:50 – Otwarcie biura zawodów i przyjmowanie zawodników
18:00 – 18:40 – Przyjmowanie zawodników niezapisanych internetowo.
19:00 – Start pierwszego zawodnika

Centrum zawodów
Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 – Startowa 9, Gdańsk – link google maps
54°23’41.9″N 18°35’44.0″E

Potwierdzanie punktów i wyposażenie punktów:
Zawody zostaną przeprowadzone za pomocą elektronicznego systemu potwierdzenia punktów SportIdent. Potwierdzanie punktów polega na włożeniu chipa, który posiada zawodnik, do stacji kontrolnej znajdującej się na punkcie. Osoby nie posiadające elektronicznego chipa SportIdent, mogą go wypożyczyć w Biurze ZawodówPunkt kontrolny składa się z metalowego stelaża, na którym znajduje się element odblaskowy, oraz elektroniczna stacja z kodem punktu. Kody na stacjach są zgodne z kodami podanymi w opisach punktów.

źródło: biegowyswiat.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *