previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Nowa placówka wspierająca Gdańszczan

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Znajomy ma depresję? Ktoś z rodziny potrzebuje konsultacji psychologa, a może sami borykamy się z kłopotami psychicznymi? W Gdańsku działa nowa placówka na mapie świadczeń ochrony zdrowia psychicznego: w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym (PIK) dowiemy się, gdzie w Gdańsku otrzymamy pomoc w problemach psychicznych.

– To kolejne miejsce stworzone w ramach „Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023” – mówi psycholog Martyna Majewska konsultant PIK w Gdańsku. – To miejsce, w którym dyżurują psychologowie, terapeuci posiadający informacje na temat wszystkich dostępnych w Gdańsku form pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, członków ich rodzin, znajomych i przedstawicieli instytucji. Każdy może do nas przyjść z ulicy, nie trzeba skierowań. Każdy może też liczyć na wstępną konsultację psychologiczną i konkretne wskazania: czy iść do przychodni, szpitala, a może dołączyć do grup wsparcia działających na terenie miasta.

PIK działa od połowy czerwca 2016 roku, tę usługę dla gdańszczan realizuje Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, a zleciło i finansuje miasto Gdańsk.

– W siedzibie Fundacji FOSA prowadzimy konsultacje psychologiczne w zakresie różnych trudności, zaburzeń i chorób psychicznych, w tym nerwic, zaburzeń zachowania, kryzysów rodzinnych, kryzysów dojrzewania – dodaje Martyna Majewska. – Dla osób, które nie chcą lub nie są w stanie do nas dotrzeć, mamy infolinię działającą w godzinach pracy PIKu. Przez telefon udzielamy informacji wszystkim potrzebującym.

PIK to nie tylko dyżury w siedzibie przy ul. Chopina 42 w Gdańsku, to też strona internetowa wsparciewgdansku.pl, na której każdy znajdzie bazę danych z aktualną ofertą wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Baza jest tworzona na podstawie danych zebranych od podmiotów i innych organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi we wszystkich sektorach i jest regularnie aktualizowana przez pracownika PIK.

PIK planuje też opracowanie i wydanie informatora „papierowego”, zawierającego informacje o podmiotach świadczących usługi w obszarze zdrowia psychicznego, rodzajach wsparcia jakie oferują oraz informację o stronie www stworzonej na potrzeby PIK. W planach jest też wydruk plakatów z gdańską mapą podmiotów oferujących wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego.

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny działa:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 18:00 (konsultacje osobiste i infolinia)
w soboty w godzinach 10:00 – 18:00 (dyżury telefoniczne).
Miejsce: Fundacja Fosa przy ulicy Chopina 42 na I piętrze (pokój numer 20).
Numer telefonu: Martyna Majewska konsultant PIK 787 960 860

gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *