wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. ZDiZ w Gdańsku

Nowe ławki w Gdańsku, także na Zaspie!

124 nowe ławki w 14 dzielnicach Gdańska – taki komunikat wydał Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Czy mieszkańcy Zaspy również mogą na nie liczyć?

Na portalu gdansk.pl czytamy:

Za zakup i wybór lokalizacji nowych ławek odpowiada Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Zamontowanych zostanie dziewięć typów ławek, w zależności od miejsca, w których mają stanąć.
– Pracujemy nad kompleksowym katalogiem zestawów mebli miejskich dla poszczególnych dzielnic Gdańska lub ich fragmentów, dopasowanych do charakteru danego obszaru – wyjaśnia Joanna Kitowska z GZDiZ. – Bierzemy pod uwagę otaczającą architekturę, estetykę i klimat danej części miasta. Ławki są elementem zestawów mebli miejskich, w których skład wchodzą także kosze na odpadki, stojaki rowerowe czy donice. Zależy nam na tym, żeby montowane w danej dzielnicy na przestrzeni lat elementy małej architektury pasowały do siebie i były spójne z charakterem danego obszaru.

Na Zaspie stanie 9 nowych ławek. Pięć przy al. Jana Pawła II oraz cztery w Jelitkowskim Dworze.

Ławki, które pojawią się na Zaspie można zobaczyć już m.in. przy Bazylice Mariackiej / fot. ZDiZ
Ławki, które pojawią się na Zaspie można zobaczyć już m.in. przy Bazylice Mariackiej / fot. ZDiZ

Zobacz również

GAK Plama: teatr dla dzieci

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl dla dzieci. „Jaś …

1 komentarz

  1. Dokładnie rok temu pisałam do p. red Ewy Andruszkiewicz, po jej artykule o gotowym Jaśkowym Zakątku, i braku ławek na ul. Jaśkowa Dolina. To piękne miejsce z wejściami do parku czy lasu Jaśkowej Doliny kompletnie pozbawione jest tak prostej rzeczy jak ławki żeby można było po drodze usiąść i odpocząć. Okazało się, że procedura postawienia ławek to kolejno: uchwała rady dzielnicy , pismo do ZDiZ, wybór odpowiednich modeli , przetarg na postawienie tych ławek w mieście. Mam nadzieję, że tychże ławek nie zabraknie również na Jaśkowej Dolinie co obiecał mi radny naszej dzielnicy p. Arkadiusz Kowalina.
    Pozdrawiam, mieszkanka ulicy Migowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *