sobota , 15 czerwiec 2024

Nowe znaki na Zaspie. Uśmiechajcie się!

Interaktywne znaki drogowe pojawiły się przy przejściach dla pieszych przy ulicy Hynka w Gdańsku. LED’owa tablica wyświetla uśmiechniętą buzię i napis “Dziękuję” w kolorze zielonym, gdy zbliżający się pojazd jedzie zgodnie z przepisami, lub smutną, czerwoną – gdy przekracza dozwoloną prędkość.

Nowe znaki drogowe stanęły przy ruchliwych przejściach dla pieszych przy ulicy Hynka, w gdańskiej dzielnicy Zaspa. Duże natężenie ruchu w tym miejscu, wynika z obecności popularnego marketu oraz dojścia na peron Szybkiej Kolei Miejskiej.

Nowe znaki wyświetlają również prędkość w czasie rzeczywistym. W tym miejscu obowiązuje prędkość 30 km/h – jeśli kierowca jedzie z taką, lub niższą, prędkością – skutkuje to zadowolonym wizerunkiem na tablicy, gdy prędkość jest wyższa niż dopuszczalna – wyświetla się ona w kolorze czerwonym i dodatkowo ma smutny wyraz.

źródło: moto3m.pl

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

1 komentarz

  1. Znaki same w sobie sa bardzo fajne, tylko przydało by się przyciąć drzewka je zasłaniające przy przejściu od strony działek. Wiosną jak pojawią się znów liście to zielone uśmiech dęba raczej niewidoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement