poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Nowy basen we Wrzeszczu? Miasto szuka partnera!

Miasto Gdańsk rozpoczęło postępowanie na wybór partnera prywatnego w przedsięwzięciu pn. „Zaprojektowanie, sfinansowanie, wybudowanie i eksploatacja obiektu wielofunkcyjnego obejmującego funkcje sportowo rekreacyjne w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku”.

Przedsięwzięcie zrealizowane ma być na nieruchomościach o powierzchni niespełna 4500 m2 stanowiących własność Gminy Miasta Gdańska położonych przy skrzyżowaniu ul. Tadeusza Kościuszki i al. Legionów w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 49.

Celem projektu jest zagospodarowanie wskazanego obszaru poprzez realizację obiektów celu publicznego, w tym budowę basenu pływackiego oraz celów komercyjnych i dzięki temu wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców Gdańska.

Według oczekiwań Miasta nowy obiekt powinien składać się z basenu pływackiego o głębokości 180cm i wymiarach 12,5m x 25m i basenu do nauki pływania / basenu rehabilitacyjny o głębokości 90cm i wymiarach 6m x 10m. Dodatkowe elementy to plaża z trzema wannami jacuzzi i zespół saun z prysznicami.

Budowa obiektu wiąże się również z:

przebudową układu drogowego,
przeniesieniem istniejącego placu zabaw,
budową ogólnodostępnego parkingu,
zagospodarowaniem placyku w narożniku ul. T. Kościuszki i al. Legionów.

Usytuowanie obiektu w tym rejonie Gdańska umożliwi dostęp do świadczonych usług mieszkańcom – ok. 80 tys. osób następujących dzielnic: Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec.
– Warto przypomnieć, że działa już z powodzeniem basen w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Kokoszkach. I że na przełomie września i października otwieramy basen w Osowej, a kolejne budujemy na Stogach i na Oruni. Modernizujemy też basen na Zaspie w XV LO – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Budowa kolejnego basenu – na granicy Wrzeszcza i Zaspy – przyczyni się do wzbogacenia oferty rekreacyjno-wypoczynkowej dla mieszkańców, w tym zwiększenia ilości uczniów odbywających zajęcia wychowania fizycznego w formie nauki pływania, ale także upowszechnienia sportu i rekreacji wśród osób starszych i niepełnosprawnych.
Miasto poszukuje partnera, który zaprojektuje, sfinansuje i wybuduje, a następnie będzie administrował obiektem obejmującym funkcje sportowo-rekreacyjne.

– Oczekujemy, że w ramach przedsięwzięcia partner prywatny zapewni możliwość korzystania z basenów wszystkim zainteresowanym mieszkańcom – mówi Iwona Bierut, dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej gdańskiego magistratu.
Partnerstwo realizowane będzie w oparciu o obowiązujące: Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, która zostanie opracowana przez oferenta po przeprowadzonych negocjacjach, Opis Warunków Partnerstwa, ofertę i Umowę Partnerstwa.

Wnioski na udział w postępowaniu można składać do 7 października 2016 roku.
Kolejny etap to negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Planowany termin uruchomienia basenu to przełom 2018 i 2019 roku.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

SkillsPoland Gdańsk 2021 – zmagania młodych rzemieślników i branżystów od czwartku w AMBEREXPO

Blisko 100 zawodników, 50 sędziów i 9 konkurencji w dwa dni – w czwartek (25 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *