niedziela , 16 czerwiec 2024
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Oblężenie basenu na Azaliowej

Od 1 lipca, mieszkańcy Gdańska mogą korzystać z nowego basenu znajdującego się w Gdańsku Kokoszkach przy Pozytywnej Szkole Podstawowej. Placówka mieści się przy ul. Azaliowej 18. Wstęp na pływalnię jest bezpłatny, a przez trzy tygodnie skorzystało z niej już ponad 7 tys. osób. Z atrakcji w tej formule można korzystać do 15 września.

Basen w Kokoszkach dysponuje nie tylko torami pływackimi, ale także ogólnodostępną sauną, jacuzzi czy biczami wodnymi. Te wszystkie urozmaicenia oraz darmowy wstęp przyciągnęły już ponad 7 tys. mieszkańców.

fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Basen działa przez siedem dni w tygodniu – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 19.00, a wstęp dla korzystających odbywa się co godzinę. Aby wejść na pływalnię, wystarczy przybyć na miejsce ok. 15 minut przed czasem – nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a dopuszczalny czas przebywania w obszarze szatni przed i po zakończeniu pływania to 15 minut.

W ramach jednego wejścia z basenu może  skorzystać 45 osób. Wejście odbywa się po zgłoszeniu do recepcji pływalni i pobraniu kluczyka do szafki (za każdy kluczyk pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 10 zł).

Dzieci do 10 roku życia korzystać z pływalni mogą wyłącznie pod opieką osób dorosłych,  lub pod opieką wychowawców grup zorganizowanych. Grupy zorganizowane, do 20 osób, obowiązuje uprzednia rezerwacja godziny, którą dokonuje się na miejscu, w recepcji pływalni. Użytkownicy, przed wejściem na obszar szatni będą zobligowani do zmiany obuwia ,nałożenia czepka pływackiego oraz stroju kąpielowego.

– Największą grupą korzystających są  dzieci. Nierzadko zdarza się tak, że grupa dzieci przyjeżdża nie tylko z rodzicami, ale także z babcią, dziadkiem czy ciocią – mówił Piotr Filipczuk, operator basenu w Kokoszkach.

Obecnie trwa kontrolny rozruch techniczny i organizacyjny pływalni, który ma na celu wykluczenie ewentualnych niedociągnięć obiektu. W imieniu DRMG działania kontrolne prowadzi Szkoła Pływania „Pływak”, która odpowiada za kompleksowe zarządzanie i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektu basenowego.

– Każdego dnia słyszymy od korzystających różne wskazówki, które postaramy się wdrożyć w życie jak najszybciej i jak najsprawniej – podkreśla  Piotr Filipczuk.

Pływalnia może chwilowo zaprzestać działalności w nieprzewidzianych sytuacjach.

 

gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement