niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Odpowiedzą za uszkodzenie 16 samochodów

Tylko kilka godzin zajęło kryminalnym z Oliwy ustalenie sprawców uszkodzenia 16 samochodów. Kilkuosobowa grupa gdańszczan wracając z libacji alkoholowej, wybijała szyby, przebijała opony i urywała lusterka w  samochodach, które mijała po drodze. Policjanci zatrzymali sześć osób w wieku 15-23 lat. Właściciele uszkodzonych aut wyceniają wartość strat na kilkanaście tys. zł. Sprawcom grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Nieletni będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurnym komendy miejskiej dostał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś uszkodził kilkanaście samochodów w jednej z dzielnic Gdańska. Na miejsce natychmiast została skierowana policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Funkcjonariusze ustalili, że grupa młodych osób uszkodziła łącznie 16 samochodów Sprawcy powybijali szyby, poprzebijali opony, uszkodzili powłoki lakiernicze i powyrywali lusterka. Ponadto w jednym z mieszkań cegłówką wybili szybę w oknie.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Policjanci rozpytywali mieszkańców, docierali do świadków, analizowali nagrania z miejskiego i prywatnego monitoringu. Ich intensywna praca szybko przyniosła oczekiwane efekty. Po kilku godzinach od zdarzenia, zatrzymali sześć osób podejrzewanych o uszkodzenia samochodów. Są to mieszkańcy Gdańska w wieku 18-23 lat i 15-latetni chłopak. Zatrzymani byli w przeszłości notowani, a niektórzy z nich również karani, m.in. za rozboje, kradzieże, groźby i narkotyki. Wśród nich jest jedna kobieta. Wczoraj dwóch mężczyzn po przesłuchaniu zostało zwolnionych, a pozostałe osoby trafiły do policyjnego aresztu i 15-latek do izby dziecka.

Policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych. Wstępnie wartość strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Dzisiaj funkcjonariusze będą przesłuchiwać kolejnych zatrzymanych.

Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KMP Gdańsk

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *