czwartek , 28 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Oklejał, a teraz za to zapłaci

Mężczyzna, który trudził się naklejaniem ulotek na przystankach gdańskiej komunikacji tramwajowej znajdujących się we Wrzeszczu został namierzony przez kamery Referatu Monitoringu Straży Miejskiej.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek kilkanaście minut po godzinie 12. Wtedy to czujni operatorzy miejskiego monitoringu zauważyli jak po samym centrum Wrzeszcza, od przystanku do przystanku, spaceruje mężczyzna. Szybko okazało się, że nie jest to zdezorientowany turysta, który szuka optymalnego dla siebie środka transportu w stronę oliwskiego parku czy też Śródmieścia. Mężczyzna był bowiem wyposażony w pokaźny pakiet ulotek, które rozklejał na przystankach tramwajowych!

Operatorzy natychmiast uznali, że na takie działania nie może być przyzwolenia i o sytuacji poinformowali funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu.

Mężczyzna kontynuował swoją wędrówkę kierując się w stronę jednego z centrów. Oczywiście na każdym napotkanym po drodze przystanku, słupie czy skrzynce sygnalizacyjnej naklejał swoje ulotki. Kilka chwil później powyższy proceder został zakończony. Mężczyzna znalazł się w rękach policji, a za swoje czyny został ukarany mandatem. Podstawą do wyciągnięcia wobec niego konsekwencji był art. 63a §1 Kodeksu wykroczeń (“Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.”).

Przypominamy, że legalne rozlepianie ulotek wymaga zgody zarządzającego obiektem, na którym chcemy umieścić plakat, ulotkę lub inne materiały informacyjne.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *