previous arrow
next arrow
Slider
fot. ibedeker.pl

Okradał parkomaty w centrum Gdańska

To nie był dobry pomysł: 68-letni mężczyzna zapychał otwory do wrzucania monet w parkomatach w centrum Gdańska. Został ujęty przez strażników miejskich i przekazany w ręce policji.

Informację o mężczyźnie, który blokuje urządzenia w Strefie Płatnego Parkowania, funkcjonariusze z Referatu I dostali w czwartek po południu (17 kwietnia) od pracownika Zarządu Dróg i Zieleni. Zaczęli przyglądać się osobom, które kręciły się wokół parkomatów. Na Targu Drzewnym dostrzegli osobę, która odpowiadała rysopisowi podanemu przez pracownika ZDiZ. Mężczyznę wylegitymowano, a przypadkowy świadek potwierdził, że widział co przed chwilą robił 68-latek. Ponieważ co do winowajcy nie było wątpliwości, strażnicy wezwali policję, która przejęła dalsze czynności w tej sprawie.

Parkomaty zazwyczaj blokowane są po to, by kraść z nich pieniądze. Złodziej zatyka otwór do wrzucania monet, przez co nie mogą one wpaść do kasetki. Potem przy użyciu np. drutu wyciąga pieniądze z otworu. Wskutek takiego procederu najczęściej poszkodowani są kierowcy, którzy wrzucają monety, a nie dostają w zamian biletu parkingowego. Dlatego też ważne jest, by zwracać uwagę na podejrzane osoby przy parkomatach. Jeśli zauważymy, że manipuluje przy nich ktoś nieuprawniony, należy natychmiast zawiadomić Straż Miejską – tel. 986.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *