niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Komenda Miejska Policji

Oliwa: porysował auta, teraz odpowie

fot. KMP
fot. KMP
Wczoraj rano gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za zniszczenie siedmiu samochodów. Bilans strat, jakie powstały w wyniku zdarzeń, sięgnął kilku tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem. Za zniszczenie mienia może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz poniesienie kosztów naprawienia szkód.

W poniedziałek rano kryminalni z Oliwy patrolowali ulicę Grottgera. Zainteresowało ich zachowanie starszego mężczyzny, który stał przy zaparkowanym samochodzie, nerwowo się rozglądał i wykonywał gesty jakby rysował lakier samochodu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić mężczyznę czy faktycznie zniszczył zaparkowane auto. Przeczucie nie zawiodło policjantów, okazało się, że 61-latek, za pomocą ostrego kamienia przed chwilą uszkodził lakier pojazdu marki Toyota. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komisariatu. Jak ustalili policjanci to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 61-latek. Na podstawie zebranych informacji okazało się, że mężczyzna jest sprawcą sześciu innych uszkodzeń samochodów na tej samej ulicy. 61- latek za pomocą śrubokręta, szkła lub kamienia podczas spacerów zarysowywał lakier prawidłowo zaparkowanych samochodów. Jak ustalili kryminalni mężczyźnie przeszkadzało to, że kierowcy samochodów parkowali wzdłuż chodnika, a nie przy swoich posesjach.

Wstępnie straty pokrzywdzeni oszacowali na blisko 7 tysięcy złotych. Wczoraj popołudniu mieszkaniec gdańska usłyszał siedem zarzutów zniszczenia mienia za zniszczenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *