poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. moto3m.pl

Osowa: Kradzież portfela i dokumentów

Zarzut kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy usłyszała 50-letnia gdańszczanka. Sprawczyni odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki pracy kryminalnych z Osowej. Dodatkowo kobieta była poszukiwana celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo kradzieży.

W poniedziałek policjanci z komisariatu IX zostali poinformowani o kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie ok. 1000 zł. Zdarzenie miało miejsce w sklepie znajdującym się w dzielnicy Osowa.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu. Na podstawie analizy zapisu monitoringu bardzo szybko ustalili oni, kto stoi za tym przestępstwem i dzień później zatrzymali 50-letnią kobietę podejrzaną o ten czyn. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione pieniądze. Gdańszczanka zaraz po zatrzymaniu została doprowadzona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzut kradzieży. Przyznała się.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że 50-latka jest poszukiwana celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży. Po zakończonych czynnościach sprawczyni została osadzona w areszcie.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji
w Gdańsku

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *