fot. Czytelnik

Parkowanie na trawnikach (List Czytelnika)

Temat miejsc parkingowych na Zaspie powraca jak bumerang. Wczoraj otrzymaliśmy kolejny list od Czytelnika, który został zaadresowany także do Spółdzielni Mieszkaniowej Młyniec oraz Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Witam,

na wysokości ul. Pilotów 13, a dokładnie klatki F, jest zatoka parkingowa na parę lub może nawet kilkanaście aut. Od jakiegoś czasu nagminnym stało się, że mieszkańcy parkują na trawnikach przy tej zatoce. Tak jakby nikomu nie chciało się poszukać miejsca parę klatek dalej czy nawet blok dalej (ja z tym problemu nie mam), ale muszą stanąć pod klatką, bo może co godzinę w nocy obserwują swoje auto.

Ja rozumiem, że jest ogólny problem z miejscami parkingowymi na naszej dzielnicy i mam nadzieję, że w planach spółdzielni jest dalsza sukcesywna rozbudowa miejsc parkingowych w miarę możliwosci.

Natomiast to co się dzieje na Pilotów 13 F to jest nagminne parkowanie po trawnikach, stawanie nawet na chodniku, rozjeżdżanie trawników, plamy oleju etc. Straż Miejska nic z tym nie robi i mam do Państwa prośbę. Na końcu tej zatoki parkingowej w miejscu gdzie kierowcy wjeżdżają na trawnik, postawić 4-5 dodatkowych progów z płyt krawężnikowych, tak aby uniemożliwić wjazd na trawnik – dość powszechne rozwiązanie.

Chodzi mi o ogólna estetykę naszej dzielnicy i dbanie o nasze wspólne dobro. Nie wiem czemu mam oglądać poniszczone trawniki (rozjechane z plamami olej), przeciskać się na chodniku pomiędzy autami w imię tego, że ktoś musi auto widzieć z okna, bo 4-5 minut drogi do auta to już zdecydowanie za daleko.

Liczę na Państwa interwencje.

Mieszkaniec Pilotów 13 F.

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

1 komentarz

  1. Witam,

    Zasadniczo, zgodnie z przepisami PORD, ponad połowa samochodów parkujących na naszym osiedlu popełnia wykroczenie. Przy wjazdach w osiedlowe ulice są wyraźne znaki D-40 wskazujące na strefę zamieszkania. A w tej strefie można parkować tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych!
    Zastawione autami uliczki osiedlowe powodują dodatkowo, że w przypadku większego pożaru straż pożarna nie dojedzie, niestety…
    I zgodzę się, że niszczenie trawników jest wykroczeniem. Tak, rozjeżdżone trawniki są brzydkie.
    Ale zastawione samochodami ulice mogą spowodować, że ktoś kiedyś z tego powodu straci życie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement