niedziela , 11 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. wp.pl

Patrzmy pod nogi!

Brak pokryw kanalizacyjnych w rejonie ul. Czajkowskiego stanowił potencjalne niebezpieczeństwo dla uczniów pobliskich szkół. Na szczęście na miejscu byli funkcjonariusze straży miejskiej, dzięki którym udało się szybko zlikwidować problem.

Do zdarzenia doszło 20 listopada około godziny 9:00 kiedy to funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki prowadzili lekcje edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 42 mieszczącej się przy ul. Czajkowskiego na gdańskim Suchaninie. W trakcie wykładu jedna z pracownic placówki poprosiła strażników o pomoc informując, że z pobliskiego chodnika najprawdopodobniej skradziono trzy włazy zakrywające wejścia do tuneli kanalizacyjnych.

Mundurowi udali się na wskazane miejsce gdzie faktycznie były zasadnicze ubytki w chodniku. Trasa jest uczęszczana zarówno przez dzieci ze wspomnianej szkoły jak i z Przedszkola nr 73. Brak płyt przykrywający otwory bez wątpienia zagrażał ich zdrowiu, a nawet życiu.

Strażnicy szybko zabezpieczyli otwory płytami pilśniowymi otrzymanymi ze szkoły, a ok. godziny 10 na miejsce przybyli pracownicy melioracji, którzy założyli nowe pokrywy kanalizacyjne.

źródło: Straż Miejska z Gdańsku

Zobacz również

Gdańskie zoo. Na świat przyszła samica wielbłąda dwugarbnego – można ją już zobaczyć

Początek roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym to czas kolejnych przychówków. W marcu br. na świat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *