sobota , 15 czerwiec 2024
Anna Kuźma z dziećmi Fot. Kamila Grzenkowska/www.gdansk.pl

Pierwsze środki z programu 500 plus już zostały wypłacone

Wypłata pieniędzy w ramach programu „Rodzina 500 plus” rozpoczęta! – To dla nas bardzo duża pomoc finansowa. Oczywiście, zaplanowaliśmy już, co zrobimy z pieniędzmi – przyznała pani Anna Kuźma, która, jako pierwsza otrzymała decyzję administracyjną o przyznaniu świadczenia wychowawczego.

W poniedziałek, 11 kwietnia 2016r., kilka minut przed godziną 11, prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, wcisnął „Enter” na jednym z urzędniczych komputerów i… uruchomił pierwszą transzę przelewów, która wyniosła łącznie 417 050,10 zł. Pieniądze trafiły do 835 dzieci z 486 gdańskich rodzin.

Przygotowania do rządowego programu i przyjmowanie wniosków mieszkańców przebiega w Gdańsku bardzo sprawnie. Ważne jest też to, czy wniosek został dobrze wypełniony. Jeżeli nie ma w nim błędów (a te, niestety, czasem się zdarzają), wówczas urzędnicy mogą szybciej zdecydować o przyznaniu pieniędzy.

– Osoby, które złożyły wnioski już w pierwszych dniach kwietnia czekały na wypłatę środków dziewięć dni, ale mam nadzieję, że ten dystans będzie się coraz bardziej skracał. Tym bardziej, że składający wnioski popełniają coraz mniej błędów. Z każdym dniem wzrasta świadomość tego, jak je wypełnić – podkreślił prezydent miasta Paweł Adamowicz.

W Gdańsku złożono dotąd ponad 12 tysięcy wniosków o przyznanie środków z programu „Rodzina 500 plus”.

– Nie ma kolejek, nikt nie tworzy komitetów kolejkowych, a więc założone przez MOPR punkty przyjmowania wniosków właściwie pokryły mapę Gdańska. Są blisko mieszkańców – zaznaczył prezydent Gdańska, który tego dnia wręczył też pierwszą decyzję administracyjną w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego – jak nazywane są środki z „500 plus”. Otrzymała ją Anna Kuźma, mama trójki dzieci: 6- i 8-letnich synów oraz 12-letniej córki.

– To dla nas bardzo duża pomoc finansowa. Oczywiście, zaplanowaliśmy już, co zrobimy z pieniędzmi – przyznała pani Anna. – Część z nich pójdzie na lokatę dla dzieci, by w przyszłości mogły skorzystać z tych środków. Część przeznaczymy na ich wakacje, bo już dawno nigdzie nie byli, a także na zajęcia rozwijające ich pasje. Najmłodszy syn chodzi na karate, starszy na break dance. Córka chodzi na warsztaty ceramiczne, a wszyscy lubią też inne rzeczy, więc będzie można teraz skorzystać, zapisać na coś dodatkowego…

Gdańszczanie, zdecydowanie bardziej preferują elektroniczną formę składania wniosków. Dotąd skorzystało z niej ponad 6,5 tys. osób. Ponad 5 tysięcy dokumentów złożono w formie tradycyjnej, papierowej.

Do końca kwietnia większość rodziców powinna otrzymać pieniądze z tego rządowego programu.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

1 komentarz

  1. Wszystkie pieniążki mogę odkładać na lokatę, nie musimy do nich sięgać. Dzieci mi podziękują jak będzie trzeba szukać im gniazdka. Teraz można znaleźć dużo ofert, chociażby na http://extralokaty.pl/ gdzie wybieram krótkoterminowe promocyjne. Może są miejsca, gdzie oferują więcej, ale nie czuję żeby to były moje środki i jestem za nie odpowiedzialny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement