niedziela , 26 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Plac jest, parkować można [Aktualizacja]

DSC01083Brak miejsc parkingowych to ogromny problem na gdańskiej Zaspie. Znalezienie choć najmniejszej przestrzeni, by zaparkować samochód po godzinie 17:00 graniczy z cudem. Pojawia się jednak alternatywa, szczególnie dla mieszkańców ul. Pilotów.

Temat braku miejsc parkingowych powraca na łamach zaspa24.pl każdego tygodnia. Czytelnicy zgłaszają nam swoje problemy, a my staramy się reagować.
Niecałe 3 lata temu opublikowaliśmy materiał „Parking widmo, a po blokiem ścisk”. Postanowiliśmy przypomnieć ten artykuł, ponieważ od wielu miesięcy plac świeci pustkami.

Pod publikacją na naszym redakcyjnym profilu Facebook głos zabrała Agnieszka Owczarczak, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska:

AO

 

Z pewnością dużym mankamentem byłego parkingu jest fakt, iż jest to miejsce całkowicie nieoświetlone. Może to zniechęcać mieszkańców do pozostawiania swoich samochodów w tym miejscu.

AKTUALIZACJA:

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec:

– Jeśli chodzi o parking wcześniej zapewniano nas, że budowa ruszy szybko, więc nie komunikowaliśmy o dostępności placu, by nikt nie przyzwyczaił się do dostępności tych miejsc parkingowych. Obecnie z powodów formalnych możliwość budowy oddala się w czasie. Z ostatnich informacji wynika, że najwcześniej ruszy ona na koniec roku. Jednak jak pokazują inne inwestycje procedura często się przedłuża, więc trudno coś przewidzieć – mówi Kamil Sośniak, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Zaspa Młyniec.

-Obecnie nie ma tam zakazu wjazdu, więc możliwe jest parkowanie. Skierujemy pismo do GZDiZ w celu weryfikacji tego tematu. Problemem na pewno może być fakt braku oświetlenia na tym terenie, jednak wątpimy, aby w tej kwestii udało się coś zaradzić – dodaje Kamil Sośniak.

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

2 komentarze

  1. przede wszystkim to chyba? teren prywatny w tej chwiili ostatnio widziane byly samochody firm ochroniarskich

    • Ma Pan rację więc to właściciel powinien wypowiedzieć się. Inaczej staniemy na terenie prywatnym z wszystkimi tego konsekwencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *