Plac jest, parkować można [Aktualizacja]

DSC01083Brak miejsc parkingowych to ogromny problem na gdańskiej Zaspie. Znalezienie choć najmniejszej przestrzeni, by zaparkować samochód po godzinie 17:00 graniczy z cudem. Pojawia się jednak alternatywa, szczególnie dla mieszkańców ul. Pilotów.

Temat braku miejsc parkingowych powraca na łamach zaspa24.pl każdego tygodnia. Czytelnicy zgłaszają nam swoje problemy, a my staramy się reagować.
Niecałe 3 lata temu opublikowaliśmy materiał „Parking widmo, a po blokiem ścisk”. Postanowiliśmy przypomnieć ten artykuł, ponieważ od wielu miesięcy plac świeci pustkami.

Pod publikacją na naszym redakcyjnym profilu Facebook głos zabrała Agnieszka Owczarczak, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska:

AO

 

Z pewnością dużym mankamentem byłego parkingu jest fakt, iż jest to miejsce całkowicie nieoświetlone. Może to zniechęcać mieszkańców do pozostawiania swoich samochodów w tym miejscu.

AKTUALIZACJA:

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec:

– Jeśli chodzi o parking wcześniej zapewniano nas, że budowa ruszy szybko, więc nie komunikowaliśmy o dostępności placu, by nikt nie przyzwyczaił się do dostępności tych miejsc parkingowych. Obecnie z powodów formalnych możliwość budowy oddala się w czasie. Z ostatnich informacji wynika, że najwcześniej ruszy ona na koniec roku. Jednak jak pokazują inne inwestycje procedura często się przedłuża, więc trudno coś przewidzieć – mówi Kamil Sośniak, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Zaspa Młyniec.

-Obecnie nie ma tam zakazu wjazdu, więc możliwe jest parkowanie. Skierujemy pismo do GZDiZ w celu weryfikacji tego tematu. Problemem na pewno może być fakt braku oświetlenia na tym terenie, jednak wątpimy, aby w tej kwestii udało się coś zaradzić – dodaje Kamil Sośniak.

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

2 komentarze

  1. przede wszystkim to chyba? teren prywatny w tej chwiili ostatnio widziane byly samochody firm ochroniarskich

    • Ma Pan rację więc to właściciel powinien wypowiedzieć się. Inaczej staniemy na terenie prywatnym z wszystkimi tego konsekwencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement