środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Dorota Kucharczak

PLAMA: XX-lecie funkcjonowania pracowni ceramicznej Wioletty Ulatowskiej

„Ptaki”
Wernisaż 19.10.2016, środa, godz. 18.00
Wstęp wolny

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
Wystawa potrwa do 18.11.2016 r.

W tym roku pracownia ceramiczna Wioletty Ulatowskiej świętuje okrągły jubileusz – dwudziestolecie swojej działalności. Przez ten czas powstała grupa, która od wielu lat stanowi trzon pracowni.

„Doświadczenia i dokonania artystyczne grupy zachęciły mnie do zainicjowania wystawy tematycznej narzucającej w pewien sposób ograniczenia wynikające ze specyfiki materiału, a jednocześnie dającej wolność w potraktowaniu tematu. Stąd zrodził się w pracowni temat Ptaki. Uproszczona, syntetyczna forma ceramiczna zaistniała jako rodzaj symbolu zawartego w temacie. Ma ona za zadanie nasuwać proste i jasne skojarzenia.” – mówi Wioletta Ulatowska wieloletnia prowadząca zajęcia z ceramiki w „Plamie” GAK.

Na wystawie zobaczyć będzie można formy ceramiczne, zastosowane różnorodne techniki wypału i zdobienia artystycznego. Wiele prac wypalono w piecu elektrycznym, piecu węgierskim, raku, technice obwar.

„Plama” Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.plama.art.pl

Zobacz również

Kina Konesera w Kinie Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *