previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Płatne parkingi przy plażach

Od 1 lipca płacimy za miejsca parkingowe przy plażach. Opłaty obowiązują także w soboty i niedzielę, a także w święta.

Od 1 lipca za pozostawienie auta na jednym z czterech, zarządzanych przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, niestrzeżonych parkingów położonych w pasie nadmorskim zapłacimy 5 złotych za dobę. Nowe zasady dotyczą parkingów w Jelitkowie przy ulicy Błękitnej (220 miejsc) i Kaplicznej (60 miejsc), w Brzeźnie przy ulicy Czarny Dwór – przy promenadzie do molo (340 miejsc) oraz na Stogach przy ulicy Nowotnej (180 miejsc) – czytamy na portalu gdansk.pl

Opłaty pobierane będą w dni robocze, soboty, niedziele i święta, w godzinach 9-17. W godzinach 17-9 postój będzie bezpłatny, a potrwa to do 31 sierpnia 2017.

JAK PŁACIĆ?

Na portalu gdansk.pl pojawiła się dokładna instrukcja uiszczenia opłat:

– Płacimy, gotówką lub kartą, u obsługi parkingu przed wjazdem na parking. Potwierdzeniem opłaty jest paragon z kasy fiskalnej, który trzeba umieścić za przednią szybą na desce rozdzielczej.

– Jeśli zaparkujemy samochód przed rozpoczęciem godzin poboru opłat, to przed wyjazdem musimy zapłacić 5 zł u obsługi (w godz. 9-17). Jeśli jednk wrócimy później to obowiązuje nas, w terminie 7 dni, wpłata na konto wskazane w zawiadomieniu umieszczonym przez kontrolera za szybą pojazdu.

– Brak opłaty po tym czasie skutkować będzie nałożeniem opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.

– Osoby niepełnosprawne z identyfikatorem N+ są zwolnione z opłat.

źródło materiału: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *