niedziela , 16 czerwiec 2024

Plaża Open na Letnim Stadionie PGE

Cykl turniejów rangi mistrzostw Polski po raz pierwszy zagości w Gdańsku. Najlepsze pary siatkarzy i siatkarek plażowych w kraju zawitają na Letni Stadion PGE.

Plaża Open już po raz trzeci organizuje eliminacje mistrzostw Polski. Ta edycja jest szczególna, gdyż odbywa się aż siedem turniejów, podczas których zgłoszeni zawodnicy walczą o punkty rankingowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tym samym jest to największy cykl turniejów plażówki spośród tych organizowanych w kraju.

W rozegranych dotychczas rozgrywkach można było zobaczyć reprezentantów Polski – Dorotę Strąg i Katarzyna Kociołek oraz Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka. Nie brakuje też siatkarzy znanych z PlusLigi. Dominik Witczak, Daniel Pliński czy Marcin Wika po zakończeniu sezonu, ponownie zamienili halę na piasek. Regularnie pojawiają się również pary, które regularnie walczą o najwyższe lokaty, jak Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz, czy Adam Parcej z Mateuszem Radojewskim. O mistrzowskie emocje na Plaży Open dbają więc najlepsi w Polsce zawodnicy i zawodniczki.
O randze turniejów świadczy Komitet Honorowy tegorocznej Plaży Open. Zasiada w nim prezes PZPS – Paweł Papke: Jestem zaszczycony i z radością obejmę patronat nad kolejną edycją cyklu Plaża Open, której działania znakomicie służą promocji siatkówki plażowej. Obok wielokrotnego reprezentanta Polski turnieje wesprze prezes PKOL – Andrzej Kraśnicki oraz senator RP – Andrzej Szewiński.

Plaża Open to nie tylko gra na najwyższym poziomie. Każdy z turniejów jest również okazją dla kibiców do świetnej zabawy. W specjalnie przygotowanej strefie animacji na najmłodszych cały czas czekają zabawy. W między czasie odbywają się również konkursy dla wszystkich kibiców – turniej VyllejBalon, zagrywka do celu czy „Dzika bomba”. To wszystko i wiele więcej czeka na kibiców.

Turniej w Gdańsku odbędzie się w dniach 8 – 10 sierpnia. Letni Stadion PGE na trzy dni zamieni się w arenę mistrzostw Polski, które dostarczą wysokiego poziomu sportowego i ogromu atrakcji.

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement