sobota , 15 czerwiec 2024

Plaża Open wraca nad morze

8Gdańsk ponownie na mapie cyklu turniejów rangi mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Letni Stadion PGE będzie w pierwszy weekend lipca areną zmagań inauguracyjnych rozgrywek Plaży Open.

Plaża Open swój początek miała w 2008 roku, jako turniej towarzyski. Aktualnie projekt przybrał formę cyklu rozgrywek w ramach eliminacji mistrzostw Polski. W trakcie zmagań organizowanych przez BDB Event najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe rywalizują o punkty, dające im możliwość startu w finale mistrzostw kraju, które wieńczą sezon plażowy.

Letni Stadion PGE to fantastyczny obiekt do organizowania wydarzeń sportowych. W zeszłym roku zamknęliśmy cały cykl w Gdańsku i wszystko się świetnie udało. Dlatego bardzo chętnie wracamy, by zainaugurować tutaj Plażę Open 2016 – powiedział dyrektor projektu Marcin Strządała. Wierzymy, że turniej, który odbędzie się w pierwszy weekend, przyciągnie turystów i kibiców na trybuny i zakończy się podobnym sukcesem, jak przed rokiem.

Wśród zawodników startujących w Plaży Open można wymienić wiele znanych nazwisk. W 2015 roku na piachu pojawili się między innymi reprezentanci Polski – Daniel Pliński czy Marcin Wika, przedstawiciele PlusLigi – Dominik Witczak z Łukaszem Kaczmarkiem oraz zawodniczki grające w OrlenLidze – Magdalena Saad. W turniejach rywalizowali również utytułowani siatkarze plażowi, jak Kacper Bryl i Michał Kujawiak, Dorota Strąg i Joanna Wiatr.

Każdy weekend z Plażą Open to ogromna dawka siatkówki plażowej na najwyższym poziomie. W piątek odbywają się eliminacje, zaś w sobotę i niedzielę turniej główny, w którym stratuje po szesnaście par w rozgrywkach kobiet i mężczyzn. Obok zmagań organizatorzy planują również wiele atrakcji dla kibiców. Wśród nich m.in. turniej Vyllejbalon, w którym tradycyjną piłkę, zastępuje balon wypełniony wodą, Mecz Gwiazd a także duża dawka dobrego humoru w wykonaniu jednego z członków kabaretu Łowcy.B –Bartosza Gajdy. Oprócz tego odbywa się również wiele konkursów, wśród nich dzika bomba, wieszanie prania czy zakładanie zamrożonej koszulki. Niedzielne finały po raz kolejny będą transmitowane przez wieloletniego patrona medialnego turnieju – TVP Sport.

Siatkówka plażowa to sport nie tylko widowiskowy, ale przede wszystkim bardzo rodzinny. Organizatorzy zapewniają rozrywki dla tych młodszych i starszych, warto więc zarezerwować pierwszy weekend lipca (1-3.07) i pojawić się na plaży Brzeźno, gdzie odbędzie się inauguracyjny turniej Plaży Open 2016.

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement