previous arrow
next arrow
Slider
fot. KWP

Pobili dla… 30 złotych

Dzięki policjantom z Osowej odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. 19-latek zaatakował nożem 48-latka i zabrał mu pieniądze w kwocie ok. 30 zł. Chwilę po tym zdarzeniu 18-latek naruszył nietykalność cielesną tego samego pokrzywdzonego, kopiąc go. Wobec starszego sprawcy sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej sprawcy grozi do roku pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Osowej otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na Złotej Karczmie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol policjantów. Ci w rozmowie z poszkodowanym ustalili rysopisy dwóch sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Niedaleko miejsca zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali 18-latka z Gdańska i o rok starszego kompana. Trafili oni do policyjnego aresztu. Natomiast poszkodowany 48-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci ustalili, że 19-letni sprawca w trakcie awantury z 48-latkiem zaatakował go uderzając pięścią w twarz. Następnie przewrócił na ziemię, zadał cios nożem w rękę i zabrał pieniądze w kwocie ok. 30 zł. Chwilę później na pobliskim przystanku autobusowym poszkodowany 48-latek został kopnięty przez znajomego sprawcy – 18-latka z Gdańska.

Na podstawie zebranych dowodów 18-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, natomiast 19-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża. Policjanci doprowadzili 19-letniego sprawcę do prokuratury, gdzie został przesłuchany przez prokuratora. Następnie trafił on przed oblicze sądu. Sędzia na wniosek Policji i prokuratora zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *