wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Podała się za członka rodziny i wyłudziła 12,5 tys. zł

Dzięki pracy policjantów z Przymorza odpowiedzialności karnej nie uniknie 48-letnia mieszkanka Elbląga. Kobieta pod koniec 2013r. zaczepiła na jednej z ulic Gdańska starsze małżeństwo i podając się za członka rodziny wyłudziła od nich 12,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo sprawczyni w sobotę usłyszała zarzut. W niedzielę sąd zastosował wobec niej areszt tymczasowy.

W miniony piątek policjanci z Przymorza zatrzymali 48-letnią mieszkankę Elbląga. Jak ustalili, kobieta pod koniec 2013r. zaczepiła na jednej z ulic Gdańska starsze małżeństwo. W rozmowie z nimi podała się za członka rodziny i oświadczyła, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Jako zastaw wręczyła pokrzywdzonym dwa łańcuszki mówiąc, że są od rodziny. Małżeństwo uwierzyło kobiecie i przekazało jej pieniądze w kwocie 12,5 tys. zł.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latce zarzutu oszustwa.  W sobotę przesłuchał ją prokurator, a w niedzielę sąd zastosował wobec niej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Za swój czyn kobieta odpowie jako recydywista, gdyż w przeszłości odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy ustalają, czy 48-letnia kobieta ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Apelujemy, aby osoby, które w podobny sposób zostały oszukane, by zgłaszały się do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku lub do najbliższego komisariatu.

Źródło: KMP

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.