previous arrow
next arrow
Slider
Fot. poland.pl

Polecamy w Gdańsku: 24-28 sierpnia

Co ciekawego dzieje się w Gdańsku? Oto kilka subiektywnych podpowiedzi portalu gdansk.pl.

Poniedziałek, 24 sierpnia

Ostatni tydzień wakacji to ostatnia szansa na spotkanie z Jamesem Watsonem i Francisem Crickiem, biochemikami, którzy – wraz z Rosalind Franklin – stworzyli przestrzenny model DNA. Podczas warsztatów „Po nitce… DNA do kłębka” w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym młodzi i bardzo młodzi naukowcy dowiadują się, co kontrowersyjnym uczonym zawdzięcza kryminologia i wykonują bransoletki DNA.

Warsztaty „Watson i Crick – po nitce… DNA do kłębka!” odbędą się jeszcze w poniedziałek i czwartek 24 i 27 sierpnia 2015 r., początek o godz. 14. Koszt zajęć 11 zł od dziecka i 5 zł od opiekuna. Rezerwacja: tel. 58 739-61-47 lub email biuro@edupark.gpnt.pl.

Czytaj więcej

Wtorek 25 sierpnia

Dobiega końca wystawa w Pałacu Opatów „Design a sztuka”. Ostatni dzień na oglądanie to 30 sierpnia 2015 r. Ekspozycji, która ma być próbą odpowiedzi na pytanie, kiedy sztuka przechodzi w produkt, a produkt staje się sztuką, towarzyszy projekt edukacyjny dedykowany dzieciom. Pracownicy proponują wspólną zabawę. Ze strony http://mng.gda.pl/kalendarz/design-a-sztuka/ można pobrać szkicownik do wypełnienia przez najmłodszych odbiorców sztuki współczesnej. Kuratorzy wystawy proponują dzieciom realizowanie własnych pomysłów na przedmioty użytkowe i zadają pytania o ich miejsce w sztuce i życiu codziennym.

Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Pałac Opatów, ul. Cystersów 18 (w Parku Oliwskim). Muzeum czynne: wtorek-niedziela 10.00-17.00, czwartek 12.00-19.00, w poniedziałki nieczynne. Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł, rodzinny 18 zł, piątek – dzień bezpłatny.

Czytaj więcej

Środa, 26 sierpnia

W klubie B90 wystąpi amerykański wokalista Matisyahu. Artysta postanowił wrócić do Polski po tym, jak został rewelacyjnie przyjęty podczas ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie. Da tylko dwa koncerty: w Warszawie i w Gdańsku. Matisyahu w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip-hop z żydowskim folklorem, zawsze akcentując swoją głęboką więź z Bogiem. W 2005 r. ukazał się przełomowy dla jego kariery album „Live at Stubb’s”, który zajął pierwsze miejsce na liście albumów reggae i 30. pozycję na liście Billboard 200. Odtąd artysta nieustannie zaskakuje fanów, z każdą płytą zmieniając muzyczny image. Pod tym względem jego ostatni krążek „Akeda” nie stanowi wyjątku.

B90, Gdańsk, ul. Doki 1. Bilety 90 zł.

Czytaj więcej

Czwartek, 27 sierpnia

W halach wystawienniczych AmberExpo zaczynają się trzydniowe Międzynarodowe Targi Bursztynu „Ambermart” dostępne dla publiczności.

Swój udział zapowiedziało ponad 180 firm z Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec i Włoch, które zaprezentują biżuterię z bursztynu, srebrną i złotą biżuterię z kamieniami jubilerskimi, biżuterię artystyczną i awangardową, perły, półfabrykaty z bursztynu, lampy witrażowe, sztukę użytkową i przedmioty dekoracyjne. Targom towarzyszy Galeria Projektantów, zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, warsztaty, seminaria, a także wystawa Muzeum Inkluzji UG oraz wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej. Zakończenie targów uświetni w sobotę 6. edycja Święta Ulicy Mariackiej, realizowanego we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, instytucjami kultury oraz galeriami, którymi słynie legendarna w Gdańsku bursztynowa uliczka. Tym razem świętu przyświeca hasło „Mariacka pełna snów”.

AmberExpo, Gdańsk, ul. Żaglowa 11. W czwartek i piątek targi otwarte w godz. 10-18, w sobotę 10-17. Bilety 10 zł.

Czytaj więcej

Program Święta Ulicy Mariackiej

Piątek, 28 sierpnia

W urokliwie położonym Teatrze Leśnym w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Jaśkowa Dolina zaczynają się Gdańskie Noce Jazsowe. Za jedyne 5 zł każdego wieczoru będzie można wziąć udział w prawdziwej muzycznej uczcie, na której główne dania podadzą mistrzowie trąbki, saksofonu, fortepianu czy perkusji, a także, oczywiście, wokalu. W ciągu trzech dni wystąpią m.in.: Leszek Kułakowski Quartet, Ewa Uryga z koncertem „The Touch of Soul” i Marek Napiórkowski, który zaprezentuje swój najnowszy album „UP!”. Interesująco zapowiada się sobotni wieczór, który zdominuje Krystyna Gedzik – młoda, pochodząca z Białorusi wokalistka i pianistka, która pełnymi garściami czerpie muzyczne inspiracje ze swojej ojczyzny. Tego dnia w Teatrze Leśnym pojawi się także gdańszczanin z urodzenia Janusz Strobel, połowa legendarnego Duetu Gitar Klasycznych „Alber – Strobel”. Natomiast w sobotę będzie można posłuchać muzyki The Intuition Orchestra i Adama Pierończyka, który wystąpi z Miroslavem Vitousem.

Teatr Leśny, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Jaśkowa Dolina 45. Wstęp 5 zł.

Czytaj więcej

 

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *