previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.moto3m.pl

Policja apeluje!

Pomimo letniej aury na drogach Gdańska wciąż dochodzi do kolizji i wypadków. Głównym powodem tych zdarzeń jest nadmierna prędkość, niedostosowanie tej prędkości do warunków na drodze, alkohol, brawura i brak rozwagi użytkowników dróg. Rozwaga i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego może uchronić niejedno życie lub zdrowie. W miniony weekend w Gdańsku doszło do 7 wypadków drogowych, policjanci odnotowali też 57 kolizji i zatrzymali 7 kierujących pod wpływem alkoholu.

Wczoraj po godzinie 15:00 gdańscy policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego na ul. Jabłoniowej, podczas którego jeep wpadł do rowu z wodą. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, wstępnie ustalili, że 36-latek kierujący pojazdem marki jeep nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wypadł z drogi i wpadł do pobliskiego rowu z wodą. Na szczęście kierującemu nic się nie stało. W miniony weekend na terenie Gdańska doszło też do 7 wypadków drogowych, w których ranni zostali m.in. dwaj piesi i rowerzysta.

Najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na drogach Gdańska to nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Wielu kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej przekraczanie dozwolonej prędkości tłumaczy policjantom tym, że do szybszej jazdy skusiła ich piękna pogoda oraz dobra i prosta droga. Pamiętać należy, że droga to nie tor wyścigowy, a jazda z nadmierną prędkością to zagrożenie także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że słoneczna pogoda i sucha jezdnia nie upoważnia kierowców do jazdy z nadmierną prędkością. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych, a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Apelujemy do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Aktywuj się w Gdańsku. Na początek w trybie online, ale będą też zajęcia plenerowe

Ruszył tegoroczny program „Aktywuj się w Gdańsku”. Zumba, gimnastyka, joga i inne zajęcia na razie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *