previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Policjanci odzyskali dwa skradzione samochody

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu z terenu Niemiec. Kradzione audi, którym jechał zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Z związku z tą sprawą zatrzymano jeszcze 50-latka, który najprawdopodobniej współpracował z zatrzymanym. Za to przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uzyskali kilka dni temu informację, że przez teren powiatu chojnickiego przejeżdżać będzie skradziony samochód.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą i po dokładnych ustaleniach namierzyli kradzione z terenu Niemiec audi. Policjanci poczekali na dogodny moment i na jednym ze skrzyżowań w Czersku zatrzymali kierującego tym samochodem. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów do tego stopnia, że natychmiast puścił pedały i kierownicę. W rezultacie pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię biegów przejechał jeszcze kilka metrów. Kierowcą okazał się 24-letni mieszkaniec Gdańska, którego policjanci podejrzewają o tą kradzież. Został przewieziony do policyjnego aresztu, a samochód warty ponad 60 tys. zł. zabezpieczono na parkingu.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali jeszcze 50-latka z Sopotu, podejrzewanego o to, że współpracował w tym przestępstwie z 24-latkiem. Po informacji od gdańskich stróżów prawa mieszkańca Sopotu zatrzymali policjanci z Zielonej Góry. On również podróżował kradzionym autem, w tym przypadku był to vw multiwan.

Policjanci obecnie ustalają wszelkie okoliczności tej sprawy. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje prokurator i sąd. Za kradzież samochodu można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Źródło: KWP

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *