poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Policjanci odzyskali trzy BMW o wartości ponad 800 tys.zł.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. W mieszczącej się w centrum Gdańska hali garażowej kryminalni zabezpieczyli pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec bmw x6 i bmw x5 oraz skradzione na terenie Pomorza bmw x6. Oprócz tego mundurowi zabezpieczyli urządzenia elektroniczne i narzędzia służące do kradzieży, tablice rejestracyjne, poduszki powietrzne, komputer samochodowy oraz wiele innych części samochodowych.

2462Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej ustalili miejsce w centrum Gdańska, gdzie znajdują się luksusowe samochody pochodzące prawdopodobnie z kradzieży. W miniony wtorek funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i podczas przeszukania hali garażowej znaleźli i zabezpieczyli samochody oraz inne przedmioty pochodzące najprawdopodobniej z przestępstw.

Kryminalni odzyskali skradzione na terenie Niemiec bmw x6 i bmw x5 oraz pochodzące z kradzieży na terenie Sopotu bmw x6. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to ponad 800 tys. zł. 2462b

Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia elektroniczne i narzędzia służące do kradzieży pojazdów, tablice rejestracyjne, poduszki powietrzne, komputer samochodowy i wiele innych akcesoriów samochodowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania wszystkich osób zamieszanych w ten przestępczy proceder.

Za włamanie i kradzież samochodu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nabycie rzeczy pochodzącej z przestępstwa, pomaganie w jej zbyciu, przyjęcie takiej rzeczy lub pomaganie w jej ukryciu to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *