piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Porwanie wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka!

Podczas spotkania przedstawicieli władz miasta z dyrektorami szkół odbyło się… porwanie wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka. Sfingowany kidnapping był częścią szkolenia antykryzysowego dla dyrektorów, którego zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa w gdańskich szkołach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

-Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom w szkole jest najważniejszym zadaniem dyrektorów placówek. Zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się sytuacje kryzysowe. Dlatego chcemy aby w gdańskich szkołach kadra i pracownicy wiedzieli jak reagować – mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej. – Chcemy, aby w gdańskich szkołach kadra i pracownicy wiedzieli jak reagować i zachowywać się w takich wypadkach.

Dlatego na spotkanie z dyrektorami zaproszono grupę byłych komandosów GROM, którzy w ramach fundacji Instytut Bezpieczeństwa Społecznego przygotowali program „Bezpieczna szkoła” i prowadzą szkolenia dla placówek.
Zamaskowani terroryści z bronią palną (oczywiście bez ostrej amunicji!) wtargnęli na salę i strzelając do zgromadzonych uprowadzili prezydenta Kowaluczka. Na szczęście, obyło się bez rannych.

Centrum Usług Wspólnych dla placówek edukacyjnych

Skarbnik Miasta Teresa Blacharska, odpowiedzialna za budżet Gdańska, zaprezentowała dyrektorom placówek oświatowych zasady działania Centrum Usług Wspólnych, które miasto planuje utworzyć w najbliższym czasie. Projekt CUW docelowo służyć ma scentralizowaniu obsługi finansowo-księgowej placówek edukacyjnych w Gdańsku. Jego powołanie ma doprowadzić do ujednolicenia procedury i systemu obsługi finansowo-płacowej przy lepszej organizacji pracy i specjalizacji kadr.
– Celem projektu jest lepsze wykorzystanie potencjału pracowników, uzyskanie efektu skali oraz podniesienie jakości realizowanych usług publicznych – podkreślała Teresa Blacharska.

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Utworzenie Centrum związane jest z obowiązkową centralizacją rozliczeń podatku VAT, która będzie obowiązywała od 1 stycznia 2017 r. Oznacza to, że gmina Miasta Gdańsk będzie jednym podatnikiem VAT i całą gminę obowiązywać będzie jeden NIP. Powołanie CUW dla 175 jednostek oświatowych to szansa na usprawnienie rozproszonej obecnie polityki finansowo-księgowej szkół i przedszkoli.

W ostatnim przed wakacjami spotkaniu, które odbyło się 8 czerwca 2016 r. uczestniczyli m.in.: uwolniony po negocjacjach z terrorystami Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej; Teresa Blacharska, Skarbnik Miasta; Bożena Brauer, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Gdańsku; Halina Mężyk, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gdańsku oraz Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego. Spotkania tego typu odbywają się cyklicznie, co miesiąc. Na spotkaniach omawiane są bieżące kwestie gdańskiej edukacji.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *