poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Poznajcie Marleya!

Screenshot_2
Straż Miejska w Gdańsku

Wabi się Marley i jest najmłodszym gdańskim strażnikiem. Dwumiesięczny golden retriever przyjechał do nas w minioną niedzielę. Już niebawem będzie pracował z dziećmi i uczył je jak postępować ze zwierzętami. Wcześniej musi jednak przejść niezbędne szkolenia, by należycie przygotować się do służby– czytamy na stronie gdańskiej Straży Miejskiej.

Marley jest następcą Vigora, który był strażnikiem-nauczycielem przez 10 lat. Powołanie do służby kolejnego psa to odpowiedź na zapotrzebowanie edukacyjne gdańskich placówek oświatowych, w których mundurowi z Referatu Profilaktyki od 16 lat realizują program „Postępowanie ze zwierzętami”. Lekcje cieszą się dużą popularnością i uznaniem. Przez lata współprowadzącym zajęcia był Vigor. Teraz jego zadania przejmuje Marley.

Mamy nadzieję, że pies już od września będzie mógł uczestniczyć w zajęciach z dziećmi. Wszystko zależy jednak od przebiegu szkoleń, które powinny rozpocząć się w czerwcu – mówi starszy specjalista Żaneta Zander, opiekunka i przewodniczka Marleya. Psiak jest przeuroczy, lubi ludzi. Wydaje się, że ma bardzo zrównoważony charakter, co w przypadku zajęć profilaktycznych jest bardzo ważne – dodaje.

Straż Miejska w Gdańsku
Straż Miejska w Gdańsku

W ramach programu „Postępowanie ze zwierzętami” najmłodsi uczą się zasad bezpiecznego zachowania w kontaktach ze zwierzętami, szacunku dla nich oraz odpowiedzialności. Strażnicy informują dzieci jak ustrzec się ataku czworonoga, dlaczego nie wolno go drażnić i dręczyć. Tłumaczą też najmłodszym, że za zachowania zwierząt odpowiedzialni są przede wszystkim ludzie.

Mundurowi z Referatu Profilaktyki zapoznają dzieci z historią przyjaźni człowieka i psa, rozmawiają o bezpańskich zwierzętach. Przedstawiają też korzyści i obowiązki wynikające z posiadania czworonoga, mowa jest między innymi o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. W planie zajęć są pogawędki, konkursy, pokaz filmu „Mój przyjaciel Rex” oraz praktyczne ćwiczenia, w których uczestniczy nasz specjalnie wyszkolony pies.

Program „Postępowanie ze zwierzętami” jest adresowany do dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

SkillsPoland Gdańsk 2021 – zmagania młodych rzemieślników i branżystów od czwartku w AMBEREXPO

Blisko 100 zawodników, 50 sędziów i 9 konkurencji w dwa dni – w czwartek (25 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *