sobota , 15 czerwiec 2024

Prawda czy internetowy fake? Starsza Pani we Wrzeszczu potrzebuje pomocy

screenshot_8Portale społecznościowe obiegła informacja o starszej pani we Wrzeszczu, której brakuje pieniędzy na zwyczajne przetrwanie. Treść, która pojawiła się na Facebooku poruszyła internautów, a post w błyskawicznym czasie doczekał się tysięcy udostępnień.

Treść wpisu wyglądała następująco (pisownia oryginalna) :

Udostępnijcie proszę… Może fb w końcu się na coś przyda.
Zazwyczaj nie udostępniam tego typu postów ale dziś zrobię wyjątek…
Będąc w Lidlu we Wrzeszczu siedziałam dłuższą chwilę w aucie na parkingu czekając aż przestanie padać. Przed sklepem stała staruszka i tak mnie zaintrygowała swoim zachowaniem, że postanowiłam podejść i zapytać po co tak stoi… czego zazwyczaj nie robię 🙂
Pani była bardzo schludnie i czysto ubrana, ładnie uczesana. Na oko koło 70lat. Zdziwiło mnie, że zbiera pieniądze a przynajmniej stara się ośmielić i podejść do ludzi co Jej nie wychodziło bo się za bardzo krepowala. Ludzie przechodzący obok w ogóle nie zwracali na Nią uwagi…. Jakby Jej tam nie było. Sama bym nie zauważyła, gdybym chwili nie siedziała w aucie.
zanim podeszłam obserwowałam przez dłuższą chwilę starsza Panią i zauważyłam, że za każdym razem jak ktoś odkładał wózek po zakupach wahała się czy podejść…. po prostu tam stała, czasem siadala na barierkach przy wózkach i wyglądała na niezdecydowaną, jakby na kogoś czekała.. W ciągu pół godziny tylko raz do kogoś podeszła i (widać było, że się wstydzila) poprosiła o złotówkę z wózka…
Nie zastanawiając się dłużej opróżniłam portfel, samochód i torebkę ze wszystkich drobnych monet ( 2 garści monet ) i podeszłam. Kobieta jak zobaczyła, że do Niej idę szybko się odwróciła i chciała odejść ale chyba była równie ciekawa jak ja bo jednak stała i patrzyła że zdziwieniem jak do Niej idę.
Zapytałam dlaczego tak stoi i na co potrzebuje pieniędzy. Zdziwiła się moim pytaniem ale po chwili odpowiedziała, że w pierwszej kolejności na jedzenie a jak coś więcej będzie to na rachunki i po prostu na życie. Kiedy wyciągnęłam moje bogactwo (parę zł w drobiazgami było) starsza Pani wyglądala jakby wygrała główna nagrodę w jakiejś loterii. Nie zapytałam ile tam stała ale wcześniej uzbierała tylko 2zl.
Kiedy chciałam odejść kobieta się ośmieliła trochę i zapytała czy nie znajdę dla niej jakiejś pracy… Zaoferowała że posprząta mi mieszkanie za niewielkie pieniądze itd ogólnie ta starsza pani poszukuje każdej pracy jaką ktoś Jej zaoferuje…
I tu moja prośba, MOŻE KTOŚ Z OKOLIC WRZESZCZA POTRZEBUJE POMOCY W DOMU PRZY SPRZĄTANIU oraz innych pracach, które mogłaby wykonywać starsza Pani.
Gdybym mieszkała w Gdańsku na pewno poprosiłbym o po sprzątanie mieszkania tylko dlatego, że widziałam jak usilnie ta Kobieta stara się znaleśc jakieś dorywcze zajęcie…
Na zdjęciu nr tel do Niej. Prosiła, żeby nie podawać imienia ale na podanie nr tel wyraziła zgodę.
Mam nadzieję, że znajdzie się dla tej Pani jakieś drobne zajęcie.

Nam ten post również nie umknął i na pewno podobnie jak część naszych Czytelników zapaliła się lampka: prawdą jest to co czytamy czy to kolejny internetowy fake?

Nie umieliśmy jednak przejść obojętnie wobec tej informacji. Pomyśleliśmy, że jeśli ten post jest prawdą, a nie kolejną prowokacją to może chociaż odrobinę przyczynimy się do znalezienia pomocy dla starszej Pani. Jeśli jest to natomiast zwykły internetowy żart to bardzo skutecznie przypomina o pomaganiu i człowieczeństwie, o których często zapominamy.

 

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement