wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

„Promyk” zaprasza na spotkanie

– Mówimy całą prawdę o adopcji psów, odartą z mitów i „kitów” – podkreślają organizatorzy cyklicznych warsztatów, które odbywają się w gdańskim schronisku dla bezdomnych zwierząt „Promyk”. – Rozmawiamy o tym, co robić, by nowy przyjaciel domu czuł się u nas dobrze od pierwszych dni, a my z nim. Na kolejne spotkanie dedykowane czworonogom wszystkich zainteresowanych zapraszamy już w najbliższą sobotę 19 marca.

Warsztaty poprowadzi Marta Pogorzelska – specjalista ds. psich zachowań, na co dzień pracująca z najtrudniejszymi psami oczekującymi na nowy dom. Stworzyła także adopcyjną rodzinę dla podopiecznych Schroniska „Promyk” – suczki zwanej Kojotem i dwóch kotów. – Nasze warsztaty są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Słuchamy tych, którzy już zwierzaka zaadoptowali. Jest też o wszystkim tym, o czym wiedzieć powinny osoby, które adopcję psa planują. Odpowiadamy na wszystkie trudne pytania związane z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Rozmawiamy o zachowaniach psów, o tym jak mądrze (z pożytkiem dla obu stron) prowadzić czworonoga przez wspólne życie – mówi Marta Pogorzelska. – Jako, że nasza pamięć bywa ulotna, na nasze warsztaty warto zabrać ze sobą coś do notowania. Prosimy o pozostawienie na ten czas swoich pupili w domu – dodaje Pogorzelska.

Zapraszamy do gdańskiego schroniska „Promyk” na cykliczne, comiesięczne forum dyskusyjne dla wszystkich zainteresowanych. Warsztaty odbywają się w każdą przedostatnią sobotę miesiąca. Najbliższe spotkanie już 19 marca w godz. od 12.00 do 16.00, w sali dydaktycznej schroniska (ul. Przyrodników 14, Gdańsk – Kokoszki).

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Budżet Obywatelski 2022. Ostatnie godziny – głosowanie trwa tylko do poniedziałku, 18 października

To już ostatnie dni, podczas których można decydować o przyszłości najbliższego otoczenia w dzielnicy, ale …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *