fot. Straż Miejska w Gdańsku

Przeciwni przemocy, solidarni z jej ofiarami

Białe wstążki na mundurach strażników wyrazem sprzeciwu wobec przemocy, której ofiarami padają kobiety. W ten sposób nasza formacja kolejny raz poparła ogólnoświatową kampanię „Biała Wstążka” i jednomyślnie opowiedziała się przeciwko wszelkim formom agresji. W piątek 4 grudnia funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki przypięły do mundurów swoich kolegów symboliczne wstążeczki.

Największą na świecie akcję, której celem jest powstrzymanie przemocy wobec kobiet, zainicjowali mężczyźni. Jest ona adresowana głównie do panów. Kampania objęła swoim zasięgiem 178 krajów. Pierwszy raz odbyła się w Kanadzie w 1991 roku. Dwa lata wcześniej w Montrealu pewien uzbrojony 25-latek wtargnął na teren politechniki i zaczął strzelać do kobiet. 14 z nich zastrzelił, 13 ranił. Motywem zbrodniczego czynu miał być fakt, że mężczyzna nie skończył studiów technicznych, ponieważ – jak twierdził – dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni.

W ramach kampanii w ATENEUM Szkole Wyższej w Gdańsku odbędzie się 4 grudnia konferencja na temat idei kampanii oraz zjawiska przemocy. Uczestnicy spotkania przejdą następnie ulicami Gdańska w symbolicznym marszu „Białej Wstążki”.

Przypięcie białej wstążki to deklaracja mężczyzny, że nigdy nie będzie stosował i akceptował przemocy wobec kobiet, ani też milczał w tej sprawie.

Straż Miejska w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement