niedziela , 11 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Przeraźliwe piski przy ul. Wschodniej

fot. Straż Miejska w Gdańsku
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Kochający i troskliwy opiekun, spacery po lasach i parkach oraz świeże jedzenie… Niektóre psiaki nie mają tyle szczęścia i to właśnie na nie natknęli się w ostatnią sobotę funkcjonariusze z Referatu VI.

Około godziny 15:20 strażnicy otrzymali informacje, że w rejonie ogródków działkowych mieszczących się przy ul. Wschodniej na gdańskiej Oruni znajdują się porzucone szczeniaki. Na miejscu mundurowi zastali kobietę, która wezwała patrol. Tłumaczyła, że od kilku dni słyszy w okolicy zwierzęce piszczenie jednak nie jest w stanie wskazać dokładnego rejonu, z którego ono dochodzi. Uznała więc, że najwyższa pora, by sprawą zainteresowały się miejskie służby.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie terenu w poszukiwaniu zwierząt. Śmieci, gruz, suche gałęzie i chwasty nie przeszkodziły strażnikom w szybkim dotarciu do szczeniaków. Po kilkunastu minutach udało się odnaleźć cztery wystraszone pieski, a na miejsce wezwano pracownika schroniska dla zwierząt „Promyk”.

Trzy szczeniaki trafiły w ręce pracownika placówki opiekuńczej dla zwierząt, a jednego postanowiła przygarnąć kobieta zgłaszająca interwencję. Strażnicy zajmą się również nielegalnym wysypiskiem na jakie natknęli się przy okazji poszukiwania zwierząt.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Gdańskie zoo. Na świat przyszła samica wielbłąda dwugarbnego – można ją już zobaczyć

Początek roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym to czas kolejnych przychówków. W marcu br. na świat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *