niedziela , 26 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Przybywa zgłoszeń na mapie zagrożeń

Mieszkańcy Gdańska chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uruchomione w lipcu 2016 roku narzędzie umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Do końca marca br. gdańscy policjanci odnotowali łącznie blisko 3 tys. zgłoszeń. Każde zgłoszenie funkcjonariusze dokładnie weryfikują, a potwierdzone miejsce zagrożone obejmują nadzorem.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Gdańska oraz turystom to priorytetowe zadanie dla policjantów z komendy miejskiej i podległych komisariatów. Jednym z narzędzi służącym do zdiagnozowania skali zagrożeń jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki KMZB każdy z nas ma możliwość zgłoszenia problemów społecznych, które wpływają na nasze poczucie bezpieczeństwa w danym rejonie.

Mieszkańcy Gdańska chętnie korzystają z Mapy zagrożeń. Do końca marca br. gdańscy policjanci odnotowali blisko 3 tys. zgłoszeń. Najczęściej na Mapę nanoszone są zagrożenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Choć jest ich zdecydowanie mniej, to pojawiają się również sygnały dotyczące dzikich wysypisk śmieci. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących jednego miejsca na Morenie, w którym znajdować miało się dzikie wysypisko śmieci. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie, a dzielnicowy skierował w tej sprawie pismo do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Wszystkie otrzymane sygnały są kilkukrotnie sprawdzane przez policjantów z ogniw patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowych i funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu danego zgłoszenia obejmują je nadzorem.Za wszystkie sygnały dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy zagrożeń.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *